"הוא ילד טוב, לא תיארתי לעצמי תסריט כל כך גרוע"

הוא אמנם כבר התעורר ושוחח עם משפחתו, אבל אביו של חביב אוחיון מתקשה לעכל את הבשורה: "הוא נמצא בכושר שיא, לא מגיע לו כל הרע הזה. הוא חייב לחזור ללכת". ובעוד האבא שיחזר את השתלשלות העניינים, שחקני הליגה החלו לפרסם הודעות תמיכה בשוער

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  08.10.19 - 11:05
תחילת כתבה

לילה לא פשוט עבר על שוערה של הפועל חדרה, חביב אוחיון, ששהה בביה"ח אסף הרופא לאחר שעבר ניתוח בן חמש שעות: בשעה 17:00 נכנס אוחיון לחדר הניתוח ובסמוך לשעה 01:00 התעורר שוב לראשונה.

משפחתו של השוער צמודה אליו מאז הגיע לבית החולים. אביו, מוטי, אשר מלווה אותו לאורך כל הקריירה, החל באימונים ועד למשחקים, התקשה לקבל את הבשורה וזה היה ניכר על פניו, אך חבריו ובני משפחתו ניסו לרומם את מצב רוחו.

אוחיון זכה לתמיכה רבה מצד אנשי מכבי תל אביב, אותה ייצגו ברק יצחקי ואחרים, כמו גם מחבריו לשעבר לקבוצה, ירין פרץ, מקסים גרצ'קין וכמובן סוכנו, אבי נמני. גם המנהל הטכני של נבחרת ישראל, וילי רוטנשטיינר, שוחח ארוכות עם אביו של אוחיון, ששימש כשוער הנבחרת הצעירה וסומן כמי שבעתיד יכול להוביל גם את הנבחרת הבוגרת.

גם בהפועל חדרה, קבוצתו של אוחיון, התעדכנו מעת לעת בשוער המשנה שלהם, כאשר חלק מחבריו לחדר ההלבשה אף התפללו לשלומו בתפילות יום הכיפורים שנערכו בכותל ומאמן הקבוצה, אורי גוטמן, הגיע לביה"ח לבקר את השחקן ומשפחתו. 

לאחר שהתאושש מהניתוח, זכה אוחיון לביקור של משפחתו, שניסתה לעודד אותו ואמרה: "אתה תשוב ותקום על הרגליים". בקרב המשפחה יש אופטימיות לאחר השיחות עם הצוות הרפואי ולפי הסימנים שהציג אוחיון במהלך הפגישה בין הצדדים. נכון לרגע זה, ע"פ הרופאים, רק בעוד שלושה שבועות ניתן יהיה לאמוד את הנזק שנגרם לאוחיון בעקבות התאונה.

מאוחר יותר, מוטי אוחיון מירר בבכי שעות ארוכות, כאשר בני משפחה, חברים ואנשי כדורגל ניסו לעודד אותו. "הוא ילד כל כך טוב, השנה הוא לקח על עצמו המון. הוא שכר את שירותיו של ז'אן טלסניקוב כמאמן מנטלי וביחד הם החליטו להוציא מחביב את המקסימום. הוא מקיים אימוני כוח ואימונים בים בנוסף לאימונים עם הפועל חדרה", הסביר האב.

"הוא נמצא בכושר השיא בקריירה שלו. לא מגיע לו כל הרע הזה וכל המבחנים שהוא עובר. הוא מתקשר אליי כמה פעמים ביום ודווקא אתמול הוא לא התקשר אליי. לא חשבתי על תסריט כל כך גרוע, זה לא נראה לי אמיתי בכלל".

אוחיון האב מגיע לכל האימונים של בנו מאז שהחל לשחק כדורגל: "הוא היה על סף חתימה בווטפורד ואז הגיעה הפציעה הקשה במכבי תל אביב. היינו בכל העולם והוצאתי מאות אלפי שקלים מכיסי בבשביל השיקום. אנשים מחזקים אותנו ומעודדים אותנו, הוא חייב לשוב ללכת".

אוחיון האב אף שיחזר את השתלשלות העניינים: "חביב חש לא טוב לאחר הנפילה במדרגות והתלונן על כאבים בצוואר. בבית החולים מטפלים בנו מיטב המומחים, כולם רוצים שהוא יהיה בריא. אני מתרגש מכמות החום והאהבה שאנחנו מקבלים".