אוואט: "רוצה לגרום למכבי ת"א לחשוב הגנה"

מאמן אשדוד שלח מסר לאלופה. ישחק עם 3 בלמים, בכורה לסילבסטר בהרכב

גיל לוין
גיל לוין  20.10.19 - 14:21
תחילת כתבה

שבועיים בדיוק עמדו לרשות מ.ס אשדוד כדי להתאושש מההפסד הכואב לעירוני קריית שמונה לפני פגרת הנבחרות. שבועיים שלמים שגרמו לרוני אוואט ללכת על כל הקופה ולתכנן שינויים גדולים בקבוצה, במטרה להפתיע לאאחרת מאשר מכבי ת"א, במשחק שיערך מחר (שני) באצטדיון הי"א.

"מכבי היא קבוצה מאוד איכותית עם הרבה כלים התקפיים והרבה אפשרויות", הסביר המאמן. "קשה מאוד להיות מוכנים אליה, אתה אף פעם לא יודע באיזה שיטה היא תשחק ובאיזה שחקנים תשתמש. נצטרך להיות מספיק חכמים וממושמעים טקטית כדי להביא את מכבי למקומות שהם פחות טובים בהם. אני רוצה לגרום למכבי לחשוב הגנתית".

"בשבועיים האחרונים תרגלנו את מה שנעשה במשחק. כשיש לך שבועיים לעשות את זה, אתה מצפה שהדברים יבואו לידי ביטוי ואני מקווה שמחר נבוא לשחק כדורגל", רמז המאמן על השינויים הקרבים. כמו כן באשדוד מאמינים כי היציעים מחר יהיו מלאים, מה שללא ספק מעלה את סף ההתרגשות והמוטיבציה בחדר ההלבשה.

ברמה המקצועית, אוואט, שביקש לשמור את הקלפים קרוב לחזה במטרה להפתיע את איביץ', מתכנן לא מעט הפתעות ושינויים דרסטיים בהרכב. המאמן תרגל עם שחקניו במהלך השבוע שינוי מערך, כשהוא צפוי לעלות לראשונה העונה עם חוליית הגנה הכוללת שלישיית בלמים. זוהר סזנו יצטרף למרכז ההגנה לצידם של טימותי אוואני וניר ברדע.

גם בחוליית ההתקפה מתכנן אוואט לא מעט הפתעות, כשיאקוב סילבסטר צפוי לרשום גם הוא הופעת בכורה ב-11 וישתף פעולה עם דין דוד כחלוץ שני. החלטה מעניינת נוספת של אוואט, כזו שהתקבלה בפליאה בקבוצה, היא ששלומי אזולאי יפתח על הספסל, על אף כשירותו.

מי שהודח מהסגל הוא שגיב יחזקאל, שלא יקח חלק במפגש מול האקסית לאור בעיות משמעת חוזרות. במהלך פגרת הנבחרות ערכה הקבוצה משחק ידידות עם מכבי קביליו יפו. בדקות הראשונות למשחק התעמת יחזקאל עם צוות השיפוט שאיים להרחיקו, הרחקה שתתפוס גם לליגה. בעקבות כך הוחלף על ידי אוואט בשלב מוקדם של משחק הידידות, מה שגרם לשחקן לאבד את שלוותו. בצוות המקצועי הבהירו לו כי התנהגותו לא תעבור בשתיקה וכבר מחר ישלם השחקן את המחיר.

הרכב משוער: רועי משפתי, בנצי מושל, ניר ברדע, זוהר סזנו (דודי תירם), טימותי אוואני, נאור עבודי (מונטרי קמהני); לאונרד אווסו, רועי גורדנה, פיראס אבו עקל; דין דוד ויאקוב סלבסטר.