הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ערן לוי: "אני לא מסודר כלכלית. חייתי כמו מטורף"

המחשבות שזה נגמר ("הגרוע מכל"), הפיצוץ עם נתניה ("נפגעתי"), הכעס על קלינגר ("לא כיבד אותי"), השיר נגד מכבי חיפה ("אני מתנצל") ואחוזי השומן. הקשר בראיון פרישה?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.10.19 - 11:50

בגיל 34 יכול להיות שערן לוי ייאלץ בעל כורחו לתלות את הנעליים. מי שלפני כשנה וחצי סחף את מכבי נתניה למקום בצמרת וקיבל זימון בכורה לנבחרת ישראל אחרי שנים בחצר האחורית של הכדורגל הישראלי, איבד הכל תוך שנה אחת. הוא עדיין לא מוותר ועדיין מאמין שימצא את המקום שיעניק לו ולרגל השמאלית הטובה בארץ הזדמנות, אבל הזמן חולף ופתרון לא נראה באופק. בראיון ל"מדברים עם שי האוזמן" הוא סיפר על מחשבות הפרישה, הטעויות שעשה בקריירה וכן, גם על אחוזי השומן עליהם ספג ביקורת לאורך כל העונה.

"אני תמיד חושב על הגרוע מכל - לסיים קריירה ככה. יכול להיות שזה יסתיים ככה", הוא אומר על הסיטואציה הנוכחית והביע רצון לסגור מעגל במועדון בו חווה את הפריחה הגדולה ביותר, מכבי נתניה, "אני מאוכזב מהחלטות כאלה ואחרות שלקחתי. למשל, ההחלטה לעזוב את נתניה. אני יודע שאייל סגל נפגע מזה שאמרתי אחרי משחק שאני לא יודע אם אמשיך, למרות שהייתי תחת חוזה. עשיתי בנתניה הכל ונתניה גם נתנה לי הכל. המפרקת של מכבי נתניה הגיעה דרכי, זו מישהי שאני מכיר. נפגעתי וגם פגעתי. התנצלתי, כנראה שאנשים לא רוצים לקבל את ההתנצלות".

לוי מבין כי חלון ההזדמנויות נסגר ואף הודה כי הוא מתחיל לחפש דרכים אחרות להתפרנס: "אני לא מסודר כלכלית. עשיתי טעויות. לא ידעתי להתנהל. לא הקשבתי למי שהייתי צריך להקשיב. חייתי כמו מטורף. אני לא מסוגל להיות עונה שלמה בלי משכורת. אני מנסה לעשות עוד משהו מחוץ לכדורגל, אין לי ברירה. אני לא יודע כמה כסף הרווחתי בקריירה. היו לו חוזים טובים בהפועל חיפה ובמכבי נתניה ובקדנציה הקודמת בבית"ר. שם היו העונות הכי טובות שלי בקריירה. בשיא שלי הרווחתי פחות ממה שאנשים מרוויחים היום, ואני מאחל להם לעשות רבע ממה שעשיתי".

אחת הסיבות לכך שהוא יושב בחוץ היא מערכת היחסים שלו עם מאמנים. הכי זכורים גיא לוזון, שהתבטא באופן פומבי על המשקל שלו ("איך מאמן יכול להתבטא כך ויכול לראות אותי למחרת באימון?") וניר קלינגר, שכמו שצירף אותו לקבוצה שלו שלוש פעמים, כך ויתר עליו מהר מאוד ("הוא לא כיבד אותי. אני לא בסדר שאני מכבד יותר מדי אנשים").

למרות שהוא יושב בצד, לוי ממשיך להתאמן, וגם המשקל המפורסם נשאר תחת שליטה: "אחוז השומן שלי היום 14. אני שוקל 83 ק"ג על 1.80 מטרים. כולם שואלים אותי מה אני אוכל ומה אני שותה, אני לא יודע אם זה קיים בכדורגל. מה שביקשו ממני בקבוצות לגבי המשקל, זה מה שהיה". האחרונה, אגב, לשקול את צירופו הייתה הפועל חדרה, שהביאה אותו למבחנים. גם זה הסתיים בפיצוץ ובמחאה של אוהדים נגד המאמן: "לא חשבתי שאני מגיע למבחנים. ככה לא מתנהגים לשחקן. אני לא קשור לגרפיטי".

ואיך אפשר בלי התייחסות למכבי חיפה. לוי לא הטביע חותם במועדון בו גדל מגיל 8, ותקרית אחת, בה שר נגד הירוקים בעוד הוא בהפועל חיפה, כנראה "שרפה" אותו במועדון: "אני מתנצל על אותה סיטואציה. לא שמתי לב שיש קהל ותקשורת מסביב. זכיתי לשיר ממכבי חיפה לאורך כל הקריירה מאותה סיטואציה".