אחרי שבע שנים: הפועל חיפה תנצח את הפועל?

המחסום של האדומים שחורים והרצף הביתי הבעייתי במוקד

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  26.10.19 - 12:08
תחילת כתבה

הפועל חיפה תארח הערב (שבת) את הפועל תל אביב ותקווה לשוב למסלול הניצחונות. האדומים שחורים לא ניצחו בארבעת המשחקים האחרונים, אבל רחוקים רק נקודה מבית"ר ירושלים ובני יהודה הנמצאות במקום החמישי והשישי בהתאמה.

בשנה האחרונה דווקא איצטדיון סמי עופר הפך ל"מכשול" הגדול ביותר של הפועל חיפה. הניצחון האחרון שלה באיצטדיונה הביתי היה ב-12.1 (לפני יותר מתשעה חודשים), אז היריבה הייתה מכבי פתח תקווה (1:4), כל כובשי השערים עזבו את הקבוצה. בכלל, נראה שהסטטיסטיקה היא נגד הפועל חיפה במפגש הזה, שכן ניצחון הליגה האחרון של הפועל חיפה על הפועל תל אביב היה לפני יותר משבע שנים 1:3 משערים של רן אבוקרט, ערן לוי וסטפן דנקוביץ'.

הבעלים, יואב כץ והמאמן, חיים סילבס בחרו שלא לעסוק בנושא כדי לא לגרום לשחקנים ל"מחסום פסיכולוגי". בפן המקצועי, המאמן תרגל במהלך השבוע מערך הכולל רביעייה הגנתית וזאת בניגוד למערך שלושת הבלמים עמו שיחק מפתיחת העונה. לפציעות של ניקולה גולאן וגיא משפתי יש משקל רב על ההחלטה.

גל אראל ואמרי וולשמן צפויים לרדת לספסל ובמקומם יפתחו אלמוג בוזגלו ונס זמיר שיתופקדו בכנפיים ועדן בן בסט ישובץ בחוד. הקשר, גילי ורמוט לא התאושש מפציעתו ולא יעמוד לרשותו של סילבס.

לקראת המשחק סילבס הזהיר את השחקנים מביצוע עבירות בסמוך לרחבה שכן מאור בוזגלו מסוכן במצבים נייחים. כמו כן, שם דגש על אגרסיביות ועל מאבקים פיזיים שלטעמו מדובר במפתחות לניצחון.

הרכב משוער: יסמין בוריץ'; דור מלול, בן והבה, ניסו קפילוטו, אלי בלילתי; לירן סרדל, פרנסיסקו ג'וניור, גידי קניוק, אלמוג בוזגלו, נס זמיר; עדן בן בסט.