הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

למרות השמועות: בבית"ר טרם דנו על צירוף שועה

הירושלמים מחפשים חיזוק להתקפה, אחרי יכולת חלשה מול אשדוד, אבל הבהירו: לא נשלם עבור החלוץ את מה שחיפה שילמה. טל בן חיים: "מקווים להשתפר בסיבוב השני"

תומר לוי
תומר לוי  09.12.19 - 07:00
תחילת כתבה

בית"ר ירושלים יצאה מאוכזבת מאצטדיון הי"א. הקבוצה מעיר הבירה סיימה אמש (ראשון) רק ב-2:2 עם מ.ס. אשדוד, שהבליט את הבעיה הגדולה שלהם מתחילת העונה: הדיוק בחלק הקדמי. "ניצול המצבים הוא נקודת חולשה עבורנו. אם רק היינו מצליחים לתרגם נסיונות לשערים, היינו במקום גבוה הרבה יותר". רוני לוי עבד עם שחקניו על האספקט הזה כל שהשבוע, ועדיין זה מה שהיה חסר.

בבית"ר בהחלט שמים את יהבם על חלוץ בחלון ההעברות הקרוב, אבל בניגוד לשמועות, סוגיית ירדן שועה אינה על הפרק. לכל ברור כי גם אם משה חוגג יחליט, בסופו של דבר, ללכת על החלוץ, הוא לא ישלם עבור החלוץ את הסכום שמכבי חיפה דורשת עליו. לגבי האפשרות שאנשי עסקים יסייעו ברכישת שועה מבחוץ, הגיב גורם במועדון: "חוגג כבר שם 90 מיליון ש"ח בבית"ר. מתי יפסיקו לבלבל את המוח על הכסף? אם חוגג ירצה, הוא יקנה, ולא יצטרך עזרה".

מי שעוד אכזב את הירושלמים במשחק, היה אנז'-פרדי פלומן. החלוץ הצרפתי דווקא רשם שיפור במשחקים האחרונים מול הפועל ת"א והפועל חדרה, אבל אמש לא היה טוב. איבוד הכדור שלו בדקה הראשונה בהחלט השפיע עליו, כך טענו בקבוצה, כמו גם הפנדל שהחמיץ (וכל זאת, למרות השער שכבש). עלי מוחמד ספג חבטה ברגלו, הוחלף וייבדק בימים הקרובים לגבי האפשרות של פציעה.

"לא קל לקבל גול אחרי 34 שניות", הודה בסיום בלם בית"ר, טל בן חיים. "אבל הצלחנו להגיב טוב. הנענו את הכדור, וייצרנו מספיק מצבים כדי לרדת ביתרון של שניים ושלושה שערים. לצערנו, לא הכשלנו לעשות את זה. במחצית השנייה אשדוד עקצה במתפרצת. נצטרך ללמוד מזה למשחקים הבאים".

בן חיים התייחס לאופי של הקבוצה פנימה: "אנחנו אף פעם לא מרוצים ממה שיש לנו. תמיד רוצים יותר. בסה"כ היו לנו משחקים לא רעים, וגם פחות טובים שלמדנו מהם. אנחנו מקווים ורוצים בסיבוב השני להיראות טוב יותר". באשר למשחק שיפתח את הסיבוב הבא, מול הפועל ב"ש: "זה בכל מקרה היה משחק משמעותי, גם לפני התיקו וגם עכשיו. הצגנו כדורגל טוב, ומשחק לחימה מצוין".

"הגיע לנו לנצח", הוסיף קשר בית"ר, גדי קינדה, ששיחק אמש נגד הקבוצה בה גדל. "עשינו טעות כשחילקנו לאשדוד מתנה, ניסינו לחזור אבל לא הצלחנו להשלים את זה לניצחון. אנחנו שמחים מהנקודה, אבל מאוכזבים שלא השגנו את כל השלוש. היינו צריכים לנצל את המצבים שהגענו אליהם. אם נשתפר במסירה האחרונה, ונהיה מדוייקים יותר, נוכל לדבר חזק מאוד".

כמו כן, קינדה התייחס גם לפנדל אותו החמיץ פרדי פלומן, פנדל שרצה לבעוט בעצמו: "לא באמת קרה משהו. רציתי לבעוט, פרדי הרגיש טוב ובעט בעצמו, הוא החטיא. בפעם הבאה אני בטוח שהוא יכניס". באשר לשיבה הביתה, אמר קינדה: "היה מוזר ומרגש לחזור לאשדוד, הייתי שם מגיל שש ואני שמח שקיבלו אותי יפה. אני מאחל להם את כל ההצלחה שבעולם".