"הפועל חיפה לא כיבדה": על המצב של טאפוקו

הספסול, ההתנהלות והיחס של סילבס. סוכנו של הקשר יורה

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  24.12.19 - 09:30
תחילת כתבה

חתול שחור עבר בין קשר הפועל חיפה, קווין טאפוקו, למאמן חיים סילבס ולמועדון. מיום ראשון נאסר על השחקן להתאמן, והיום (שלישי) הוא עמד לוועדת משמעת בעקבות עימות עם סילבס ליד השחקנים ואותו 'סטורי' שהעלה באינסטגרם, שפתח תיבת פנדורה וגרם לחבריו לקבוצה להעביר ביקורת על התנהלות המועדון.

בוועדת המשמעת נכחו טאפוקו, מנכ"ל ארגון השחקנים מושיקו מישאלוף, מנכ"ל הפועל חיפה אורן שטרלינג והדובר נועם רגב. במועדון טענו כי הקשר פרסם ברשתות החברתיות צילומים שלא היה צריך לפרסם וכן התעמת עם המאמן בנוכחות שחקנים. השחקן נראה פגוע ומאוכזב מההתנהלות סביבו.

סוכנו, גד כהן, הציג את הצד של השחקן: "קווין צילם את פרנסיסקו ג'וניור מקבל עיסוי על מזרן על הרצפה והעלה לאינסטגרם. תוך זמן קצר הוא מחק את זה כי לא רצה לפגוע במעסה. באסיפה, חיים (סילבס) אמר שאם שחקן רוצה לעזוב, הוא יכול להגיד לו. קווין ידע שהוא מדבר אליו ואמר לו 'אתה יכול להגיד את שמי, אני יודע שאתה מדבר עליי'. חיים אמר שהוא מדבר עליו. הוא לא דיבר עם קווין לעולם, אלא רק עם אנשים אחרים. הוא אמר לקווין שיפנה אליי ואמצא לו קבוצה אחרת. קווין בן אדם שאומר את הדברים בפנים. חיים העביר מסרים שהוא לא רוצה אותו במועדון כשייבש אותו על הספסל".

לטענתו של כהן, קווין מרגיש שמייצרים לו תדמית בעייתית: "מדברים עליו דברים לא נכונים במועדון. לקווין אין רשות להתראיין והוא לא יכול להגיד את מה שהוא חושב. זה לא בסדר להעניש אותו ללא סיבה. הוא רק אמר את מה שהוא חושב ובצורה מכובדת. הוא לא עשה דבר רע. הם כועסים כי הווידאו יצא והם יצאו לא מקצוענים".

סוכנו של הצרפתי ניסה להסביר מה גרם לו לרדת לספסל: "המאמן הביא אותו כי הוא ידע שהוא שחקן טוב, קווין בחיים לא אמר שהוא רוצה להיות הכוכב. הורידו אותו מהר לספסל. אמרו לו שהוא צריך להיות יותר חברתי, הוא ניסה להסביר שזה הבנאדם שהוא והוא רוצה להתרכז בכדורגל. אמרו לו שהוא לא מחייך. רצו שהוא ישחק נגד אשדוד פצוע והוא הסביר שהוא פצוע והוא לא רוצה לפגוע בקבוצה ובקרסול שלו. הוא כל הזמן אומר את האמת".

טאפוקו, כזכור, פרץ לתודעה בהפועל חדרה עם חצי עונה אדירה ונרכש ע"י הפועל באר שבע, שלאחר חצי עונה החליטה להשאילו לחיפה. "הוא רצה לעשות עונה טובה עם הפועל חיפה. הוא רצה לשחק נגד ב"ש כדי להרשים אותם ולא נתנו לו. הוא מאוכזב מאיך שהתייחסו אליו. אחרי המשחק מול ב"ש הוא קיים שיחה עם סילבס ומאז שיחק רק כשהיו צריכים אותו, בשל פציעות והרחקות", הסביר סוכנו.

לכהן יש טענות כלפי הצוות המקצועי: "הוא יודע שהוא יכול היה לתרום יותר, אבל הצוות המקצועי שם דגש על כך שהוא לא צוחק עם שאר השחקנים בחדר ההלבשה ונתנו לזה משקל. כל הקבוצה שיחקה לא טוב נגד הפועל כפר סבא, ורק את קווין הוא הוציא נגד בני לוד. המועדון לא כיבד אותו. אם אתה אומר את האמת, אתה יכול להיענש".

מעבר לכך, מספר סוכנו של טאפוקו על התנהלות המועדון כלפיו מאז הצטרף: "הוא חיכה זמן רב לוויזה, מצאו לו דירה ולא עזרו לו. הוא קנה את כל המוצרים לבית לבדו. התנהגו כלפיו בצורה חובבנית. הביאו לו שברולט ספארק, הוא ביקש אוטו גדול יותר כי כאב לו הגב ואמרו לו שהוא צריך לשלם. הוא כמעט שני מטרים. הוא לא היה חותם אם היה יודע שזה יהיה המצב, הבטיחו לו הרים וגבהות ואחרי שחתם זהו".

כהן עצמו התלונן שעדיין לא קיבל לטענתו עמלה בסך 7,500 יורו. כזכור, טאפוקו הצטרף בחודש יולי למועדון. מההפועל חיפה נמסר בתגובה: "ידיעה שקרית ומגמתית נוספת שמתפרסמת ערב הדרבי כדי לנסות ולפגוע בקבוצה, כדרכו של ערוץ הספורט".