מסתמן: יאקוב סילבסטר יחתום בהפועל חיפה

הבחירה בסלובקי נעשתה על בסיס כלכלי. וולשמן בדרך לסכנין

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  21.01.20 - 10:36

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

האם הפועל חיפה מצאה את החלוץ שלה? הסלובקי יאקוב סילבסטר, שפתח את העונה במ.ס. אשדוד, סיכם את תנאיו עקרונית בקבוצה מהכרמל. חיפה תעדיף את סילבסטר על פניהם של לוסיו וקיליאן שרידן, בעיקר מסיבות כלכליות. על מנת לפנות מקום לסלובקי, הקבוצה צפויה לשחרר את אמרי וולשמן, שעשוי לעבור בהשאלה לבני סכנין.

בהפועל חיפה לא מסתפקים רק בשמות האלה ובין היתר הוזכרו גם חן עזרא, מתן חוזז וארון שוינפלד. בינתיים השלושה לא קיבלו אישור לעזוב את אומוניה ניקוסיה ומכבי תל אביב. שניים שכן צפויים להצטרף הם המגנים ניב סרדל ושמואל שיימן, שכבר לבשו את המדים האדומים-שחורים. השניים במו"מ מתקדם וההערכה כי החתימה תעשה בקרוב.

בתוך כך, בהפועל חיפה ירדו די מאוכזבים מההפסד להפועל באר שבע, למרות שליטה של המקומיים ברב דקות המשחק, אך נראה היה שעם קצת יותר ריכוז ואמונה, הפועל חיפה יכלה לצאת מהמפגש עם נקודות. עדן בן בסט רשם 90 דקות והציג לחימה כפי שחיים סילבס דרש. קווין טאפוקו ניסה להרשים את הקבוצה ממנה הושאל ורשם את משחקו הטוב ביותר העונה.

מרכז ההגנה של הפועל חיפה, גיא משפתי ומיקי סירושטיין זכו למחמאות על היכולת שלהם במהלך המשחק ועל כך שהצליחו לעצור את אחת ההתקפות החזקות בליגה. סירושטיין סיכם את המשחק: "יצאנו מאוכזבים, אני חושב שהמשחק היה שיויוני. הגענו למצבים שלנו, עמדנו מצוין מאוכזבים מאוד. יש כמות פציעות לא רגילה במיוחד בשחקני ההגנה ואני חושב שזה לא הורגש. כל הקבוצה נתנה משחק הגנתי מצוין. אני חושב שיכולנו להביך את באר שבע ברוב שלבי המשחק, אם היינו קצת יותר שקטים היינו יכולים להבקיע. אני מאמין שאפשר להגיע לפלייאוף העליון, השאיפה של כולנו".