"האשק צריך להימכר. הוא לא יהיה טוב יותר"

בלם העבר תומאס רפקה לאוהדי ספרטה: "כדאי שיעזוב כל עוד הוא בכושר". אופציית הרכישה של קוזמינסקי: 50 א' דולר

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  24.01.20 - 20:21
תחילת כתבה

אחרי צירופם של לייו קסטיאנו וג'ו קוזמינסקי, מכבי חיפה מחכה לתשובות לגבי הקשר הצ'כי של ספרטה פראג, מרטין האשק. הצ'כי ציין שהירוקים הגישו לו הצעה מכובדת, אבל הפערים בין המועדונים גדולים בשלב זה והוא ייצא הבוקר עם קבוצתו למחנה האימונים. "הכדור לא בידיים שלי" אמר השחקן. גורמים המעורבים במשא ומתן בין הקבוצות מסרו: "אנחנו אופטימים אבל מדובר פה בלא מעט כסף".

בלם העבר תומאס רפקה, ששיחק בעבר בספרטה פראג, שיתף את אוהדי הקבוצה במחשבות שלו: "אני תוהה מה אתם חושבים, האם למכור את האשק או לא? עבורי, באופן מיידי. הוא לא יהיה טוב יותר. אני לא טוען שהוא שחקן כדורגל גרוע, אבל הוא לא יהיה טוב יותר. זו דעתי. אני חושב שהוא צריך לעזוב כל עוד הוא בכושר ונקבל עליו כסף".

חוץ ממי שעשוי להגיע, מי שכבר נמצא במועדון הוא השוער האמריקאי יהודי, ג'ו קוזמינסקי שצפוי לחתום רשמית על החוזה אחרי שיעבור בדיקות רפואיות. על פי ההסכם, למכבי חיפה תהיה האופציה לרכוש את השוער תמורת 50 אלף דולר בלבד והוא ישתכר כ-30 אלף דולר עד לסיום העונה.

חוץ מחיזוק למועדון, מכבי חיפה החלה להתכונן למשחק מול בני יהודה ביום שני. ההתלבטות המרכזית איתה מתעסקים בקבוצה היא האם לפתוח עם דולב חזיזה או שוב, בשל הכאבים מהם הוא סובל, להשתמש בו מהספסל. ההערכה היא שמחר יוחלט סופית בהתייעצות בין הצוות המקצועי, הרפואי והשחקן עצמו. בכל מקרה הדגישו במועדון שגם אם ייאלץ בסופו של דבר ללכת להליך כירורגי, מדובר במנוחה של חודש במקסימום. מי שצפוי להמשיך לתפוס את מקומו הוא סינטיהאו סולליך.