ז'וסוואה: "רוצה להישאר בהפועל באר שבע"

הקשר ענה באינסטגרם. וגם: כמה כסף הזרים יקבלו בחל"ת?

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  05.04.20 - 16:42
תחילת כתבה

בזמן שאוהדי, שחקני ועובדי הפועל באר שבע ממתינים ומקווים שאלונה ברקת תחזור בה מהחלטתה לעזוב את המועדון, גם אם תסכים להעמיד תקציב נמוך, הרוחות במועדון סוערות. עו"ד יצחק יונגר הודיע הבוקר (ראשון) כי יעביר לשחקנים הזרים 9,900 ש"ח למחייה, וישאיר בידם רכב ודירה. הזרים טוענים כי אינם יכולים לצאת לחופשה ללא תשלום, מאחר שהם לא יכולים לקבל כסף מביטוח לאומי, אבל לעו"ד יונגר יש עמדה משפטית שונה.

מדובר כמובן בז'וסוואה, אלטון אקולטסה, ארנסטס שטקוס, מיגל ויטור, דויד סימאו ונייג'ל האסלביינק, שזועמים על ההחלטה. "אם לא נקבל בעוד חמישה ימים משכורת יהיה כאן בלאגן", העריך אחד מהם. "אם אלונה תישאר ותקבל את בקשתנו, נקצץ 30 אחוזים מ-15 משכורות, כפי שהיא שדרשה במתווה המקורי".

בשיא המתיחות, ז'וסוואה ענה לקהל ברשתות החברתיות והבהיר שלמרות הכל, הוא רוצה להישאר בישראל: "אני שמח בהפועל ב"ש. מעוניין לסיים את העונה בה ולהיות במקום בו רוצים אותי".

בגזרת הישראלים, לפי עו"ד יונגר, הם היו צריכים להירשם כמובטלים ולדאוג לעצמם לדמי האבטלה, אך טרם נשלח להם מכתב רשמי על הוצאה לחופשה ללא תשלום. יש לציין שבהפועל באר שבע ישנם שחקנים שהיו פצועים עוד לפני משבר הקורונה, כמו שטקוס, מרואן קבהא ובן ביטון, ומבחינה משפטית לא ניתן להפחית משכרם.

ובחזרה לאלונה ברקת. הבעלים עצמה מתלבטת אם לחזור למועדון, בעוד אלי בעלה, על פי גורמים בבאר שבע, כלל לא מתחרט על העזיבה. אחת האפשרויות היא שברקת תשובה עם קיצוץ גדול בהרבה ממה שרצתה, להכניס מכיסה כ-20 מיליון שקלים, אבל בקבוצה לא מתרגשים: "העיקר שהיא תחזור".