מכבי תל אביב: ביוון מדווחים שקצבאיה בין המועמדים

למאמן חוזה באנורתוזיס. דוניס ישוחח עם ראשי הצהובים

תומר לוי
תומר לוי  14.07.20 - 20:18
תחילת כתבה

שם חדש על הפרק לאימון מכבי תל אביב, לפחות על פי התקשורת היוונית: טימור קצבאיה מאנורתוסיס פמגוסטה. הגיאורגי בן ה-52 הוליך השנה את הקפריסאים למקום השני בטבלה כשלקבוצה שלו היו אותם מספר נקודות כמו של אומוניה ניקוסיה אך בסופו של דבר הוחלט כי אף אחת לא תזכה באליפות והעונה בוטלה. במהלך קריירת האימון קצבאיה עמד על הקווים של אולימפיאקוס וגם אימן את נבחרת גיאורגיה. התארים שלו בתור מאמן כוללים שתי אליפויות קפריסין, גביע וסופר קאפ עם אנורתוסיס בקדנציה הראשונה שלו במועדון.

עוד קודם לכן, דווח ביוון כי גיורגוס דוניס בן ה-50 יעזוב את פנאתינייקוס, וצפוי להיפגש עם הצהובים. ע"פ הדיווח, עם סיום העונה ביוון (ביום ראשון הקרוב) דוניס ישתחרר מהחוזה, כאשר הוא זוכה להתעניינות גם מקבוצות בבלגיה, קטאר וערב הסעודית. עד סוף יולי, כך נטען, הוא אמור להבהיר את עתידו.

דוניס ייפרד מפנאתינייקוס אחרי שנתיים בתפקיד, כשבשלב הזה הקבוצה היוונית נמצאת במקום הרביעי בטבלה, מרחק 33 נקודות מהיריבה המושבעת אולימפיאקוס, שכבר הבטיחה את זכייתה באליפות. כמו כן, הוא אימן בעבר בקבוצות כמו פאוק סלוניקי (קבוצתו לשעבר של איביץ'), אפואל ניקוסיה (בשתי קדנציות נפרדות, בהם גם זכה בשתי האליפויות שלו כמאמן, ב-2014 ו-2018) ולאריסה איתה זכה בגביע בעונת 2006/07.

מאחורי היווני, שנולד בפרנקפורט, יש קריירה לא רעה כשחקן: מי שגדל בפנאתינייקוס, שיחק גם באנגליה - בקבוצות כמו בלקבורן, שפילד יונייטד והאדרספילד. עם זאת, לעיקר תהילתו הגיע עם המועדון הירוק, כשזכה איתו כשחקן בשני תארי אליפות רצופים (1995 ו-1996), ועוד שלוש פעמים נוספות בגביע היווני.

בנושא אחר, בקבוצה בטוחים כי כבר בימים הקרובים יאשר מיץ' גולדהאר את התקציב לעונה הבאה, כמו גם את גובה הקיצוץ שיצטרכו לקחת על עצמם השחקנים. במקביל, עדיין לא קיבלו השחקנים תאריך לחזרה לאימונים, אלא רק לבדיקות הרפואיות. 

לאחר שזה יובהר, יוגשו ההצעות הרשמיות לשחקני הקבוצה שרן ייני, איתי שכטר ואייל גולסה. באשר לרכש, מעבר לחלוץ טל בן חיים, אותו רוצה מכבי להחזיר לקדנציה שנייה במועדון, שם מעוניינים גם בדן ביטון מלודוגורץ - ונבדקת האפשרות להביאו בהשאלה עם אופציה לעונה נוספת. קרלוס צ'קאנה, לשעבר שחקן בשתי הליגות הבכירות, החל לעבוד במחלקת הנוער של המועדון.