ברק בכר: הפועל ב"ש קיצצה 50% משכרו

מתיחות בין הצדדים לפני הבוררות. אפואל ניקוסיה הציבה אולטימטום לשהר

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  20.07.20 - 07:16
תחילת כתבה

הקרב בין הפועל באר שבע למאמן המצליח בתולדותיה, ברק בכר, עולה מדרגה. במועדון סירבו לבקשת הפיצוי שביקש סוכנו של השחקן, דודו דהאן, וכעת הצדדים ייפגשו בבוררות, שם צפויים להציג נציגיו של המאמן את הסכם הפיטורים שהועבר למאמן בעת הפרידה.

דהאן אומנם העדיף שלא להגיע לכך, אך מבחינתו, בב"ש לא הותירו לו ברירה. זאת לאחר שבימים האחרונים וללא הסכמה מראש, שולמה לבכר משכורת שקוצצה ב-50 אחוזים. כזכור, המאמן היה הראשון שחתם על קיצוץ בחודשים מארס, אפריל ומאי, זאת למרות שלא עבד במועדון ולא היה חייב לבוא לקראת הבעלים, כשעל חודש יוני כלל לא דובר. מבחינתו של המאמן, מדובר בהפרת הסכם בוטה מצד הקבוצה, שמצידה ביקשה שלא להגיב בשל המצב הרגיש. "יש במועדון גורמים שרוצים לסיים את הסאגה הזו שלא מוסיפה לנו כבוד, אבל יש מי שמונע זאת", אמר גורם בקבוצה.

בעניין אחר, אפואל ניקוסיה תחכה לבן שהר עד ליום חמישי, ומצפה ממנו לתשובה, אחרת הסיכום איתו כבר לא יהיה רלוונטי. נשיא הקבוצה הקפריסאית אמר הבוקר לערוץ הספורט: "נתנו לו את ההצעה הכי גבוהה ששחקן שלנו מקבל, אבל כנראה שבעיות בינו לבין המועדון שלו מונעים חתימה. אנחנו מקווים שהכל ייסגר".

ביום שלישי הבא תחל ב"ש את האימונים, כשיוסי אבוקסיס יזומן בימים הקרובים לפגישה שבה יתבקש לקצץ בשכרו ולא ברור אם יסכים. בסביבתו של המאמן סיפרו שהיה משוכנע שימונה לאמן את נבחרת ישראל, והוא עדיין מרגיש שייתכן שזה יקרה בדצמבר, לאחר סיום דרכו של וילי רוטנשטיינר.

יחד עם זאת, אבוקסיס יהיה יותר פעיל בתכנון העונה הקרובה יחד עם אליניב ברדה, שלקח על עצמו יותר עד עכשיו לאחר שנראה היה כי המאמן יעזוב. שכרו של אבוקסיס בבאר שבע עומד על  כ-70,000 ש"ח נטו, והוא יתבקש לקצץ משמעותית.

כמו כן, ב"ש הודיעה היום (שני) על החתמתו של דודי טוויטו. המגן, ששיחק בשנתיים האחרונות במכבי נתניה ובמכבי פתח תקווה חזר למועדון נעוריו וחתם על חוזה לעונה.

"אני נרגש ושמח לחזור לקבוצה בה גדלתי. בשנים האחרונות לא הייתי חלק מהמועדון, אך הוא תמיד היה חלק ממני", אמר טוויטו, "השאיפה שלי הייתה לחזור ולשחק עבור האוהדים הנפלאים בעיר שאני כל כך אוהב ואני שמח שההזדמנות הזו הגיעה. כולי תקווה שבקרוב מאוד אוכל לשחק בטרנר ולחוות מחדש את אהבת הקהל".

בגזרת הקיצוצים אצל השחקנים, מרואן קבהא סיכם עקרונית על קיצוץ של בין 30 ל-35 אחוזים, כאשר השיחות נמשכות עם אנתוני וארן, קייס גאנם, רמזי ספורי, בן ביטון וארנסטס שטקוס, שמעוניין לעבור להפועל ת"א, אבל דורש פיצוי. שון גולדברג קיבל הצעה חדשה ונוטה להסכים מתוך תחושה שיהיה המגן השמאלי הפותח.