אלי טביב: "אני לא הייתי לוקח את מיכה ואצילי לקבוצה שלי"

הבעלים לשעבר על עתיד השניים. וגם: העקיצה כלפיי הפועל תל אביב

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.08.20 - 17:21

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

אין ספק שאלי טביב הוא אחד הבעלים הצבעוניים בתולדות הכדורגל הישראלי, שחווה הצלחות וגם רגעים פחות טובים בקדנציות שלו בהפועל כפר סבא, הפועל תל אביב ובית"ר ירושלים. היום (שלישי) איש העסקים דיבר בתוכנית 'חמש באוויר' וסיפק בין היתר את זוויתו לגבי פרשת דור מיכה ועומר אצילי.

"אני חושב שמיץ' גולדהאר עשה צעד נכון", גיבה טביב באופן מלא את התנהלות מכבי תל אביב, "הוא מגיע עם מנטליות קנדית, אצלנו פחות רואים את זה בחומרה. אם השכר שלהם היה נמוך יותר, קבוצות ישראליות אחרות היו מחתימות אותם. הייתי מוציא אותם לשחק בחו"ל וממתין להחלטת הפרקליטות. אם הייתי בעלים של קבוצה, לא הייתי מצרף אותם. אני ממליץ להם לשחק בחו"ל".

טביב גם התייחס לאפשרות שהשניים ישחקו במדיה של מכבי חיפה: "מההיכרות שלי עם שחר אין סיכוי שהוא לוקח את אצילי ומיכה. יש רשימה גדולה בכדורגל הישראלי שכן היו קולטים אותם. לא אני ולא יענקל'ה. העונה זאת הזדמנות מאוד גדולה לחיפה לקחת אליפות אם הם יידעו לשדרג את הקבוצה בכמה תפקידים".

טביב דיבר גם על תקופתו בבירה כשאנטואן קונטה ועומר אצילי שיחקו בקבוצתו: "לא ידעתי בדיוק מה הרקע של קונטה כשהבאתי אותו. הסוכן שלו אמר לי שהוא לא היה אשם. כשזה רחוק מהעין, זה רחוק מהלב. קונטה עדיין לא הורשע. אצילי בחור מאוד חיובי. אני יודע שגם מיכה בחור חיובי, הופתעתי, הוא ילד טוב. הבאתי אותו מהליגה השנייה כשאף אחד לא ידע מי הוא".

ומה דעתו על ההחתמה הנוצצת של הצהובים שחורים? "לבית"ר יש שחקן צעיר בשם זהבי שאני חושב שהוא בלם טוב. נכון שחסר לו ניסיון כמו לדגני. אני לא רואה שזה שדרוג כל כך גדול. הוא היה במכבי חיפה ועובדה שהיא ויתרה עליו. הוא שחקן טוב, עם ניסיון, אבל לא כזה שדרוג גדול לבית"ר ירושלים".

טביב לא שכח לעקוץ את הפועל תל אביב: "ההתנהלות שם היא מתחת לכל ביקורת מאז שעזבתי. בעלים מתחלפים כל כמה שנים, מביאים את הקבוצה לגרעונות. קבוצה כזו גדולה גם אם הם יהיו במקום השני, הם לא יוכלו להגיע לאירופה בגלל הבלאגן".