המנהלת הבהירה: הבידוד נשאר, מגבשים מתווה

ההנחיות חודדו, יחולק תמריץ של 400 אלף ש"ח לעומדים בהם

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.08.20 - 09:52
(אלן שיבר)
(אלן שיבר)
תחילת כתבה

רגע לפני שעונת המשחקים 20/21 יוצאת לדרך באופן רשמי, מנהלת הליגות חידדה הבוקר (חמישי) את סטטוס נהלי הקורונה: ראשי הליגה הבהירו כי על כל השחקנים, ללא יוצא מן הכלל, להקפיד על הנחיות הבידוד - אך הוסיפה כי הקושי ידוע, ובימים אלה היא עומלת על מציאת מתווה שיאפשר את קיום הפעילות עם הקלות נוספות.

"לאור מצב התחלואה, הנחה משרד הבריאות כי על כל השחקנים לשמור על הנחיות הבידוד אשר היו נהוגות החל מחזרת הקבוצות לפעילות בעונת המשחקים שהסתיימה. כחלק מכך, יש להקפיד הקפדה יתרה כי במתחם האימונים ישהו אנשי הקבוצה בלבד - שחקנים, צוות מקצועי ומנהלים - ביצוע בדיקות רפואיות כנדרש, מינוי ממונה קורונה, חיטוי, שימוש במקלחות בתפוסה של 50% וכו'".

"אנו מבינים את הקשיים הכרוכים בכך ובימים אלה, כאמור, אנו נמצאים בהליך של גיבוש מתווה מול משרד הבריאות ומשרד הספורט - אשר יאפשר לקיים את הפעילות עם הקלות נוספות בהנחיות הבידוד, תוך שמירה על בריאותם. אנו עושים מאמצים כי המתווה ייושם עד לפתיחת משחקי הליגות בעוד כשלושה שבועות".

בנוסף, במנהלת הסבירו כי בימים אלה מתגבש מתווה מיוחד שיאפשר את המשך קיום הליגה גם בעת חשיפה לחולה מאומת באחת הקבוצות או מחוצה לה. "נושא זה רגיש וסבוך וכולל מספר אפשרויות פעולה, ובכל מקרה בכפוף לאישור משרדי הבריאות ומשרד התרבות והספורט - אך אנו מוצאים אוזן קשבת ואני מקווה כי יהיו בשורות בנושא זה טרם פתיחת משחקי הליגות המקצועניות", כתב ארז כלפון במכתבו.

וזה לא הכל: במקביל, ועדת ההנהלה של מנהלת הליגות אישרה את תכנית התמריצים לקבוצות שאכן יעמדו וימלאו את ההנחית כראוי, והחליטה כי יחולק תמריץ על סך 400 אלף ש"ח. התמריץ יהיה בתוקף כל עוד ההנחיות רלוונטיות, יוענק בכל רבעון וישמש ליישום בדיקות קורונה במידת הצורך.