פערים במו"מ בין הפועל לכחילה ובן הרוש

האדומים מחפשים מחליף לדגני: קולו ינחת ביום שני, גוטליב לא ממהר לחזור. אלטמן: "רוצה להישאר כאן, לא קיבלתי הצעה טובה יותר"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  09.08.20 - 07:05

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

בהפועל תל אביב אמנם פתחו אתמול (שבת) ברגל ימין את עונת 2020/21  עם ניצחון 0:1 על מ.ס אשדוד בגביע הטוטו, אך במועדון לקחו את הניצחון בפרופורציה וממש לא התלהבו יתר על המידה. "אנחנו שמחים כמובן שניצחנו אבל אנחנו עדיין לא מוכנים. חסרים לנו שחקנים, יש כאלה שעדיין לא בכושר, הזרים עוד צריכים להתאקלם אחרי שהיו בבידוד. עד לתחילת הליגה נהיה מוכנים" אמרו בקבוצה.

במתחם חודורוב עסוקים בעיקר בצירוף בלם נוסף אחרי המעבר של אוראל דגני לבית"ר ירושלים. השמות החמים ממשיכים להיות אלה של טל כחילה ועומרי בן הרוש, אך בשלב הזה יש פערים כספיים עם כל אחד מהם. מאחורי הקלעים יש אנשים במועדון שמנסים לנסות להוציא לפועל מהלך של החזרתו של אדי גוטליב, כפי שפרסמנו במהלך שבוע שעבר.

גוטליב, ששיחק באורנבורג במהלך העונה החולפת, נחשב לשחקן חופשי, אך אחרי שנים ארוכות בהפועל ת"א מלאות בסכסוכים מוח ההנהלה ועימותים עם הקהל, לא ממהר לשוב לחודורוב. הבלם הדרום אפריקאי סיאנדה קולו, צפוי לנחות ביום שני בישראל ויכנס כמובן לבידוד. הוא יכול להגיע לאימונים אישיים ולבדיקות רפואיות, בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

מי שהמשיך אתמול את העונה החולפת המוצלחת הוא עומרי אלטמן. הקשר כבש את שער הניצחון על אשדוד, והיום חש אופטימי בגדול: "אני לא מרגיש את הבעיות שבתקשורת מרגישים, משתדל לא לקרוא. אני מרגיש שמשה וניר עוטפים אותנו יופי והכל תחת שליטה".

"אוראל היה שחקן מאוד מאוד משמעותי. הוא היה מנהיג, אבל נדע להתגבר על זה. כל שחקן ידע כאן לתת מעצמו יותר, ונקווה שלא ירגישו את חסרונו. הוא כמובן חבר שלי ואני מפרגן לו, עשיתי מה שאני יכול כדי להשאיר אותו פה. הוא בחר בהחלטה שלו וזה בסדר" אמר אלטמן על עזיבתו של דגני.

לאלטמן יש סעיף שחרור בגובה 300 אלף דולר ויש גם סימני שאלה סביב עתידו, האם תגיע הצעה מחו"ל. "אני תמיד אוהב להוביל, כשיש לחץ וכשיש ציפיות. מקווה לספק את הסחורה גם העונה ולהוביל את הקבוצה.אני מאמין שנראה קבוצה טובה, שרצה ונותנת 100 אחוז כל משחק. יש לי סעיף שחרור, כרגע לא קיבלתי הצעה שאני חושב שהיא יותר טובה ממה שיש לי".

"אני מאוד רוצה להמשיך בהפועל מעבר לעונה הזאת", המשיך אלטמן. להתחייב שאסיים את העונה בהפועל? אני מאוד רוצה להיות פה העונה וגם עוד עונות, לפעמים זה לא תלוי רק בך". איעד אבו עביד שנפצע אתמול בברכו, ייבדק באימון הערב. השחקן עדיין חש כאבים.

לעניין אחר. במועדון ממשיכים לטפל בהסדר מול הבקרה התקציבית לגבי הבטוחות על חובות חו"ל (החובות מול אופ"א ופיפ"א שנגררו עוד מימי הפירוק). הבקרה דורשת כידוע 5-6 מיליון ש"ח של בטוחות. בהפועל ממשיכים לטעון כי הם יסדרו את העניין ושבקרוב הנושא ייפתר. לטענתם, גם אם הקאס (בית הדין הגבוה לצדק) אכן יפסוק את ההכרעה במהלך השנה הם לא יוכלו לשלם בשל האיסור הישראלי על העדפת נושים ולכן הנושא הזה לא קשור לתקציב העונה הקרובה.