שכחו ממנה: מכבי חיפה דורשת 50% מעסקת דגני

על רקע ההסכם ביניהן שנחתם עוד ב-2016, הירוקים פנו להפועל תל אביב בדרישה לקבל חצי מהסכום אותו הרוויחו על מכירת הבלם לבית"ר ירושלים. המספרים וההסבר בפנים

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  11.08.20 - 19:06

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

אין ספק שעסקת אוראל דגני לבית"ר ירושלים עלתה לאנשי הפועל תל אביב בלא מעט כאבי ראש, אבל אם הם חשבו שפה זה נגמר - הם טעו ובגדול. הערב (שלישי), גם מכבי חיפה הצטרפה לחגיגה סביב הבלם: הירוקים פנו להפועל במכתב רשמי, בו ביקשו לקבל 50% מדמי ההעברה שקיבלו האדומים כפי שסוכם בין הקבוצות בעת העברתו לחודורוב, אי שם ב-2016, אז עוד אמיר כבירי היה הבעלים והמועדון טרם הלך לפירוק.

דגני, כזכור, היה שחקנה של מכבי חיפה בין השנים 2011-2016 - ולאחר מכן שוחרר ועבר לשורות האדומים. עם מעברו להפועל ת"א, נחתם בין הקבוצות חוזה בו הוחלט על אחוזים ממכירה עתידית - שהגיעה כעת, עם מעברו לבית"ר ירושלים. 

בשלב זה, הירוקים פנו לאדומים על ידי היועץ המשפטי של הקבוצה, עו"ד עופר בן אסא (ממשרד עמר, רייטר, ז'אן ושוכטוביץ), בבקשה ולא בדרישה. על פי הסעיף, שאכן קיים בחוזה בין הצדדים - האדומים, שקיבלו כ-100 אלף דולרים תמורת הבלם, יאלצו להעביר כ-50 אלף דולרים לחיפה.

עסקת דגני, כזכור, הסתבכה כבר פעם אחת לפני שהושלמה - זאת מאחר והבלם התקשה להגיע להסדר מול הפועל ת"א בנוגע לשתי משכורות שלא שולמו לו. בסופו של דבר, דגני וקבוצתו לשעבר הגיעו להסכם על התשלום - אך ייתכן שמעברו לבירה הולך להסתבך שוב כעת.