"המטרות זהות, אך הדרך של המאמן השתנתה"

קארצב הסביר, ואן לוון סיכם. עבדה: "אשאר בפ"ת? לא יודע"

תומר לוי
תומר לוי  04.01.21 - 22:50
תחילת כתבה

בפעם האחרונה שמכבי ת"א ומכבי פ"ת נפגשו, ראינו סדקים ראשונים במכונה של גיורגוס דוניס. הערב (שני), עם פטריק ואן לוון על הקווים, האלופה סגרה חשבון עם העולה החדשה. ברוב רגעי המשחק זה לא היה נוצץ במיוחד, אבל בשורה התחתונה הצהובים גברו 0:1 על המלאבסים והשיגו ניצחון שלישי ברציפות ללא ספיגת שער.

למרות הניצחון, החדשות הרעות של מכבי ת"א מגיעות של דן גלזר. הקשר של הצהובים חש רגישות בשרירי הבטן במהלך המשחק, הוחלף על ידי כובש בשער עדן קארצב, ויעבור צילום. נכון לרגע זה, הוא נמצא בספק למשחקים הקרובים.

עוד לפני הראיון של אחרי המשחק, מאמן מכבי ת"א, פטריק ואן לוון, נשאל איך לבטא את שמו כראוי והסביר ש-van lewen זו הדרך הנכונה. "היו לנו את ההזדמנויות הטובות לכבוש במחצית הראשונה, במחצית השנייה קצת איבדנו שליטה", הוסיף מאמן מכבי ת"א. "הייתה לנו מספיק טכניקה לכבוש מרחוק וניצחנו. ההבדל מדוניס? ההבדל הוא שניסינו לשחק כדורגל, אני לא רואה אף שחקן שלא רוצה לתת 100%. אני לא יכול לשפוט את מי השחקנים אוהבים יותר, אולי הם לא אוהבים אותי".

"מכבי חיפה? אנחנו מנסים להשתפר, משחק אחרי משחק", הוסיף ואן לוון. "יש מספיק משחקים ויהיו הזדמנויות להתקרב. קארצב? הייתה בעיה עם גלזר וכדי להיות בטוחים הוא יצא, קארצב התמקם נהדר. גלזר? צריך לראות מה הרופא יגיד. ביום חמישי יש לנו עוד משחק, אין מספיק זמן להתכונן, אנחנו רוצים שהשחקנים יתאוששו וזה מינוס - אבל יש מספיק שחקנים טובים".

עדן קארצב, כובש שער הניצחון, הוסיף: "מקדישים את הניצחון לקפטן שלנו, כולנו כואבים ומשתתפים בצערנו. משפחת מכבי אוהבת ותומכת בו, וזה מוקדש לאביו ז"ל. השער? קיבלתי את ההזדמנות, אני שמח שהוא בוטח בי והמועדון נותן לי את ההזדמנות ומשאיר אותי בתמונה. אני אעשה הכל כדי לעזור לקבוצה להשיג את המטרות".

"הדרך שלנו לא השתנתה, המטרות הן אותן מטרות, מה שהמאמן מעביר זו דרך אחרת ממה שהיה קודם", הוסיף הקשר. "אנחנו יותר בטוחים בעצמנו, קבוצה שהיתה בריאה קודם והיא בריאה עכשיו. לא מתייחסים לפער ממכבי חיפה, כל משחק אנחנו באים לעשות את המטרה שלנו. אם מצליחים אז מצליחים, אם לא אז נשתפר".

אני מאוכזב מאוד מהתוצאה, אבל גאה ומאושר מהדרך", אמר גיא לוזון, מאמן מכבי פ"ת, בסיום. "לחצנו והגענו למספיק הזדמנויות כדי לכבוש שלושה או ארבעה שערים. עבדה? לעולם אין לי טענה לשחקן שמחמיץ. מכבי ת"א קבוצה מצוינת, אין מחלוקת, אבל מכבי פ"ת קבוצה יוזמת, לוחצת, שיודעת מה לעשות עם או בלי הכדור. זה לוזרי, אני לא שבע רצון מההפסד, אבל עשינו הכל כדי לנצח וראו את זה".

"החמצות זה חלק מהמשחק" הוסיף לוזון, "כי רק במחצית הראשונה יכולנו לכבוש 3-4 שערים. צריך להרים את הראש. נמצאים איפה שאנחנו בזכות ולא בחסד, כשיש טעות כולם מחבקים. הקרב על התואר? מכבי חיפה קבוצה מצוינת אבל המאמן (של פ"ת) עשה פאשלות נגדה. הוא ישפר את זה במשחק הבא. שתיהן קבוצות מצוינות".

על השאלה כמה רחוק פ"ת תגיע, ענה לוזון: "אין לנו תקרת זכוכית. נבוא בכל משחק, בית או חוץ, מול כל יריבה, וניישיר מבט. מבחינתי, אנחנו רוצים לנצח כל משחק. לא נתפלל לתיקו. תאי בריבו? הוא חשוב כמו כל שחקן בסגל. אני לא אמון על המו"מ, עניינים של חוזים הם לא בשליטתי. אני מעריך שנתחזק, שבסופו של תהליך כולם יישארו איתנו".

על הלחץ אמר לוזון: "החרב תמיד מונחת עליי בקבוצה כמו מכבי פ"ת. הייתי חייב לעלות ליגה, אם לא - לא הייתי כאן היום. בכל קבוצה, כשלקבוצה הולך, למאמן אין חרב. כשלא הולך, הוא תמיד בסכנה. הכדורגל הוא המקצוע הכי נזיל בעולם, כרגע אני מאוד נהנה כאן".

"אסור לשכוח שמהקבוצה שירדה ליגה, בנינו סגל אחר לגמרי", סיכם לוזון. "היחידים שנשארו הם תאי בריבו ומוחמד (סרסור). הבאנו שחקנים אלמוניים מליגה לאומית, והעלינו שחקנים בנוער, ובנינו מרקם מצוין. כל עוד אני נהנה ואני משפיע על הקבוצה, אני כאן, אבל הכדורגל מאוד נזיל. הגליץ'? הייתי בטוח שהשער סגור, השער של מכבי ת"א היה סגור בזכותנו, אבל נשארתי על הרגליים בסוף".

"זה מתסכל להחמיץ כל כך הרבה, במיוחד בשתי המחציות, אבל צריך להמשיך קדימה", הוסיף ליאל עבדה ומיד נשאל על עתידו והאפשרות שיעזוב לדינמו קייב: "אני כרגע במכבי פ"ת. כל רגע שלא אמרו לי משהו אחר, אני בקבוצה והראש שלי במגרש. אני נשאר צנוע ועובד קשה, הראש שלי רק בכדורגל. לא מתעסק בזה, אם יבוא יום ויגידו לי שאני צריך ללכת, אני אודה להם על הכל. נראה אותי במכבי פ"ת? לא יודע".