"ניצחון של אופי": באשדוד חוגגים את המקום השלישי

גברה על הפועל ת"א בצל מכת הקורונה במועדון. בן שמעון: "שחקנים עשו מאמץ ולא נתנו למצב להשפיע עליהם". חלוץ ניגרי מועמד להצטרף

גיל לוין
גיל לוין  08.01.21 - 09:16
תחילת כתבה

בצל שבוע סוער שכלל הרבה חוסר ודאות ולא פחות מ-13 חולי קורונה מאומתים במ.ס אשדוד, הקבוצה מעיר הנמל הוכיחה אתמול (חמישי) שהיא שייכת לצמרת הגבוהה. עם 15 שחקנים כשירים בסגל, הצליחו שחקניו של רן בן שמעון לשים את כל הצרות בצד ורגע לפני פגרת הקורונה רשמה מהפך ב-1:2 על הפועל ת"א באצטדיון הי"א. הניצחון העלה את אשדוד למקום השלישי, על חשבונה של הפועל באר שבע. אגב, לאשדוד משחק אחד חסר, והיא תוכל אף להעפיל למקום השני על חשבונה של מכבי ת"א.

"הדבר המעודד מכל, זה לראות את הקבוצה הזו מנצחת משחקים של אופי. לראות שחקנים מתעלים", סיפר רן בן שמעון בגאווה, "גם בתוך כל הכיף הזה שנקרא מ.ס אשדוד יש כמה יחידים שבולטים כמו ננאד סבטקוביץ' שלא התאמן כבר שבוע ופשוט להסיר את הכובע בפני המקצוענות האדירה שלו. גם שחקנים אחרים עשו מאמץ ולא נתנו למצב להשפיע עליהם, באו למשחק הזה ונתנו את כל כולם, את הלב והנשמה. מתפתחת פה קבוצה ממש טובה שאפשר לסמוך עליה ונמשיך לעבוד קשה ולהתפתח".

בעוד פאהד באיו כבש את השער הראשון והחזיר את קבוצתו למשחק, רועי גורדנה היה זה שהשלים את המהפך עם השער השני שלו העונה. "זה היה ניצחון מאוד חשוב שלנו בתקופה הזו של הקורונה, עם כל חוסר הוודאות הזה עם השחקנים שחולים ולא חולים. הראנו המון אופי בניצחון הזה. במחצית הראשונה הראנו גם יכולת, אבל במחצית השניה קצת פחות. נשב, נראה את הווידאו וננתח", אמר הקשר הוותיק.

גורדנה הוסיף: "יש משחקים מסוימים ותקופות שלצערי צריך לקחת את הנקודות, גם אם זה בא על חשבון יכולת. במחצית השניה חזרנו לעמדות, עמדנו טוב בהגנה, לא זוכר מצבים של הפועל תל אביב והשגנו ניצחון מאוד חשוב בשבילנו. זה ממש מעיף אותנו קדימה, לאור התוצאות של מכבי תל אביב ומכבי פתח תקווה. אנחנו מאוד שמחים ומקווים להמשכיות אחרי שייגמר הסגר ותעזוב אותנו כל הסיטואציה הזו של הקורונה".

אפרופו קורונה, לאשדוד רשימה ארוכה של שחקנים שנושאים את נגיף הקורונה, בהם טום בן זקן, דין דוד, מונטרי קמהאני, וגיל כהן. לאלו ניתן להוסיף את רשימת הפצועים שכוללת את טימותי אוואני ואת מוסא בגאיוקו. במועדון ינצלו את ימי הפגרה על מנת להכשיר את כל השחקנים ולשוב לליגה בכוחות מחודשים.

ברמת החיזוק, במועדון צפויים לצרף שני שחקנים לחלק ההתקפי, כשנבדקות מגוון אופציות. מי שעלה על הכוונת של בן שמעון ועשוי לנחות באשדוד להתרשמות הוא שחקן ההתקפה הניגרי, איברהים אולאווין, המסוגל לשחק כחלוץ, בכנף וכן כקשר התקפי. אולאווין בן ה-23 שיחק בריינג'רס מהליגה הראשונה בניגריה, במדיה כבש 8 שערים בעונה החולפת.