גורדנה: "סובלים בגלל הממשלה, זה פייק סגר"

צפו. קשר אשדוד עצבני: "הגיע הזמן להחזיר את הכדורגל"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.01.21 - 17:06
תחילת כתבה

אחת ההפתעות הנעימות של ליגת העל העונה, עד שהיא הופסקה, היתה מ.ס. אשדוד. עם מאמן מנוסה על הקווים, חבורת צעירים מהאקדמיה עם כמה שחקנים מנוסים עם רצון להוכיח, הקבוצה מעיר הנמל רשמה ניצחונות מרשימים על מכבי ת"א, בית"ר ירושלים והפועל ב"ש והתברגה במקום השלישי עם משחק אחד חסר.

חלק גדול מהקרדיט לעונה המצויינת של אשדוד מגיע לרועי גורדנה. הקשר כבר הספיק לעבור לא מעט בכדורגל, כולל גיחה קצרה לליגה הקרואטית, ובגיל 30 נדמה שמצא את הנחלה דווקא בקבוצה של ג'קי בן זקן. "עד עכשיו הגישה במועדון היתה ותרנית וסלחנית לשחקנים", סיפר גורדנה ל"מגרש פתוח" על השינוי שמתחולל בקבוצה העונה, "אם היתה תוצאה לא טובה או משחק לא טוב, זה היה עובר כמו כלום. היום אנחנו יושבים ומנתחים את המשחקים לעומק, יורדים לפרטי פרטים, מה טוב ומה לא טוב, מה צריך לשפר ומה להשאיר כמו שהוא. המון שיחות... רן הביא איתו פסיכולוג. המון דברים שלא היו באשדוד לפני שהוא הגיע. יש אסיפות שנמשכות שעה וחצי, שעה ו-40 ולפעמים גם שעתיים אם צריך. יורדים לפרטים הכי קטנים".

בראייה לאחור מודה גורדנה כי המעבר לליגה הקרואטית לא היה רעיון מוצלח: "זה לא היה המקום ולא היה הזמן. זה היה מקום שלא מתאים לי. גם הקבוצה וגם הליגה לא התאימו לי. טוב שזה נגמר מהר. מכרו לי איזה חלום שאם אעשה חצי שנה טובה, אעבור לאחת הקבוצות הגדולות שם. היו שיחות עם רייקה, מועדון די טוב שם, שמשחק לעיתים קרובות בליגה האירופית, אבל הסכומים שדרשו לא היו הגיוניים ושם הבנתי שאני חוזר לארץ.... באותו רגע שהחליטו שאין מה לדבר על מכירה. החלטתי לחזור. אחרי שחזרתי מקרואטיה, כבר סיכמתי בהפועל חיפה, ואז ברחו לי בשניה האחרונה. יצא ככה משמיים. התגלגלתי לאשדוד".

עצירת הליגה באה בזמן לא טוב עבור גורדנה, שנמצא בכושר נהדר, ויש לו ביקורת על מי שהחליט לעצור אותה: "די, צריך לעשות לזה סוף, זה מתחיל להיות על גבול המביך. רואים את התמונות, רואים את המסיבות, רואים את הבילויים. זה לא באמת סגר, זה הכל פייק. לפחות את הכדורגל היו משאירים שיהיה לאנשים מה לעשות... לא שאני חושב שאנחנו אישו במדינה, לפחות נותן שעה-שעתיים להתאושש מהמצב, לצאת מהבאסה. חבל שזה קורה, הגיע הזמן להפסיק את זה ושיחזירו אותנו כמה שיותר מהר וזה יהיה פעם אחרונה, אני מקווה".

"אנחנו הכדורגלנים כמעט ולא יוצאים מהבית, משתדלים מאוד", המשיך גורדנה, "90 אחוז מהשחקנים שאני מכיר, ואני מכיר די הרבה שחקנים בליגת העל, שומרים על ההנחיות ברמה קיצונית ולא יוצאים מהבית ובאינסטגרם אתה רואה מסיבה בתל אביב של 5,000 או 10,000 איש ואנחנו, שיושבים בבית, צריכים לסבול בגלל החלטה ממשלתית. זה סתם גורם לי לעצבים ומאכזב לראות את זה".

לסיום התייחס גורדנה למצב בו נמצא המועדון בו גדל, הפועל ת"א: "השחקנים שם חסרי בטחון בכלל. מפחדים לקבל החלטות, מפחדים לעשות אחד-על-אחד, מפחדים לדחוף כדורי עומק. זה משהו עם קצת בטחון יכול להשתנות מהר מאוד כי יש שם קבוצה טובה. לדעתי הפועל ת"א לא תרד ליגה".