במנהלת מתכננים: חיסון השחקנים למניעת השבתה

הגוף שלח מכתב למשרד הבריאות, ובו פירוט כיצד הכדורגל לא יפגע שוב מהקורונה. על הפרק: "מבצע בזק" של חיסונים לשחקנים, אנשי צוות וסגל השופטים. כל הפרטים בפנים

תומר לוי
תומר לוי  13.01.21 - 17:44

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

בלעדי. במנהלת הליגות לכדורגל עובדים על מהלך שימנע השבתה נוספת של הליגות המקצועיות, במקרה שמגפת הקורונה עדיין לא תיעלם מחיינו בחודשים הקרובים. המנהלת שלחה בתחילת החודש מכתב למשרד הבריאות, ובו היא מפרטת איך יבוצע מבצע חיסונים מהיר. נכון לרגע זה, הדבר עדיין לא מאושר אך במשרד הבריאות כבר קיבלו את הנוסח. יש ציין שהדבר יתבצע רק אחרי שיחוסנו קשישים ואוכלוסיות בסיכון. 

במכתב שהתקבל במשרד הבריאות נכתב: "בשל העובדה שהליגה בישראל הינה היחידה שהפסיקה את פעילותה פעמיים במשך העונה הנוכחית, לרבות בימים אלו וזאת לעומת ליגות רבות בעולם הממשיכות לפעול תוך כדי סגרים ומגבלות שהוטלו על התושבים למרות תחלואה קשה וקטלנית, אנו נמצאים בעמדת פיגור אל מול לוחות זמנים הבינלאומיים בהם אנו מחויבים לעמוד על מנת לאפשר את סיום העונה באופן ספורטיבי, להמנע מפגיעה כלכלית אנושה ולאפשר את המשך השתתפות נציגות ישראל בתחרויות בינלאומיות. גם כשתחזור הליגה לפעילות, נהיה חשופים להידבקויות ודחיית משחקים, אך לצערנו עקב עצירת העונה - לא נותרו לנו מועדים לקיומם!".

"בימים אלו נמצאת מדינת ישראל במבצע חיסונים נרחב עליו אנו מברכים. אנו מודעים לסדרי העדיפויות הלאומיים ועל חשיבות העליונה לתיעדוף האוכלוסיות המבוגרות והאוכלוסיות בסיכון ומברכים על החיסונים המוקצים להם. יחד עם זאת, לאור השפעת הכדורגל המקצועני כפי שתוארה לעיל הסכנה כי לא נוכל לסיים את העונה ולהשתתף במפעלים הבינלאומיים, אנו מבקשים כי לאור עצירת הפעילות, מיד עם סיום חיסון האוכלוסיות שבסיכון, יחול מבצע חיסונים מרוכז של קבוצות הליגות המקצועניות, אשר יבטיח את המשך וסיום העונה כמתוכנן".

במנהלת מכוונים לבצע: "'מבצע בזק' מהיר ויעיל, אשר מלבד הקצאת כמות החיסונים יאורגן במלואו על ידי מנהלת הליגות בכדורגל וזאת מבלי להכביד ולהוות נטל על מערכת הבריאות שתמשיך לטפל באזרחי ישראל. מנהלת הליגות הוכיחה לא אחת בתקופת המאבק בנגיף הקורונה כי היא יודעת לנהל את מערך משחקים המותאם למגבלות הרבות באופן עצמאי וגם הפעם ניקח אחריות מלאה על כל ארגון מבצע החיסונים".

גורם רפואי מבצע:
בכפוף לאישור משרד הבריאות והקצאת החיסונים, תתאם המנהלת עם מד"א הקצאת מחסנים ליישום המבצע.

מיקום החיסונים:
מנהלת הליגות תארגן ותכין על חשבונה מקום ייעודי עבור ביצוע החיסונים, באחד או יותר מאצטדיוני ליגת העל. אנו נהיה אחראים לכל הארגון הלוגיסטי ולהכנת הנדרש על מנת לבצע את החיסונים על פי הגדרה שתמסר לנו.

ניהול מערך החיסונים והיערכות לביצועם:
המנהלת תנהל בעזרת כח האדם שלה את ימי החיסונים בהתאם להנחיות משרד הבריאות ובין היתר -
* זימונים ותיאומים מול הקבוצות והמתחסנים
* קליטה
* רישום ומעקב
* עמדות המתנה
* היערכות לחיסון השני

משך זמן המבצע:
על מנת שלא להעמיס על הגורם המבצע, המנהלת תשאף לקבץ ולסיים את מבצע החיסונים לכל היותר ביומיים בלבד (עבור כל מנת חיסון), ובמידת האפשר ביום אחד.

פירוט הכמויות:
שחקנים - כ-820
אנשי צוות  כ-600
סגל שופטים ומשקיפים - כ-130
סה"כ מתחסנים - כ-1550