"מלא בחולדות": אוהדי כפ"ס נגד לויטה

מחאה חדשה קמה על רקע שיפוץ האצטדיון: "רוצים מגרש חדש"

גיל לוין
גיל לוין  13.01.21 - 19:29
תחילת כתבה

צילום וידאו: העורק הירוק

מאז העפילה הפועל כפר סבא לליגת העל, משחקת הקבוצה מהשרון מזה שנה שנייה באצטדיון שלא שייך לה, אצטדיון המושבה, כשאצטדיון לויטה הוותיק צפוי לעבור שיפוץ על ידי העירייה. היום (רביעי) קמו אוהדי הקבוצה במחאה כנגד השיפוץ ובדרישה לבניית אצטדיון חדש וראוי לליגת העל ועשרות אוהדים צפויים להגיע למחות בישיבת המועצה שתערך הערב.

"העורק הירוק", ארגון האוהדים של הקבוצה זועק: "סביר להניח שכל אוהד כדורגל שזכה לבקר באצטדיון לויטה האגדי, לא חזר עם חוויה חיובית. המתקן ישן ומעלה חלודה, צריך משקפת או טלסקופ כדי לראות שחקן שחורך את האגף הימני. מסלול הריצה שמפריד בין המגרש לבית היציע יצא משימוש עוד מלפני שרובנו נולדנו. שלא נדבר על השירותים עם החולדות, מדרגות רעועות, גג מטפטף, התורים בכניסה, פקקים ביציאה. מה ביקשנו? חווית צפייה למשחק הזה שאנחנו כל כך אוהבים?".

"באה עיריית כפר סבא בכוונה טובה ורוצה לשפץ את האצטדיון, אבל שיפוץ קוסמטי בלבד כדי שיהיה מאושר- בניית מגדלי שידור לטלוויזיה. חלילה שיתחשבו באוהדים ובקהילה, חלילה שיקרבו את היציע לדשא, חלילה שיקלו עלינו בכניסה וביציאה. במקום זה מבזבזים את כספי הציבור על עמדות שידור מוזרות שנראות כאילו חייזרים נחתו בכפר סבא. את מפלצת הבטון הכפר סבאית צריך להרוס - לבנות יציע חדש קטן וביתי".

בעצומה שפתחו אוהדי הקבוצה נכתב: "ניתן לשים לב לאור התוכנית המוצעת שהפתרון של העירייה הוא לא יותר מאשר פלסטר שיגזור על העיר ואוהדי הקבוצה עוד שנים רבות של בושה בפיל הבטון העצום הזה שנקרא אצטדיון לויטה .מצער שבעיר שלנו, הספורט עד כדי כך לא חשוב, שלא מסוגלים לבנות כאן אצטדיון ומתקנים ראויים לדור העתיד שגם ככה תקוע 24/7 מול המסכים. אנו קוראים לעיריית כפר סבא להתעשת, לצאת מחוץ לקופסא ולמצוא פתרון טוב יותר, שיטיב עם האוהדים והקבוצה וישפר את חזות העיר".

מעיריית כפר סבא נמסר: ״אצטדיון כפר סבא נמצא על סדר היום שלנו, אך בעת הזו, בה ישראל נמצאת במשבר כלכלי ואין ממשלה יציבה בישראל זו תקופה ארוכה, הקמתו, בעלות משוערת של כ-150 מיליון ש״ח, תתאפשר רק בסיוע ממשלתי בהיקף משמעותי מזה המוצע היום. בתוך זה, יש לפתור את סוגיית בעלות הקרקע מול רשות מקרקעי ישראל״.