לוזון: "אם עבדה ישאר? מאמין באמונה שלמה"

המאמן אחרי ה-1:2: "חזרנו להיות מכבי פ"ת, בחורים רעים"

גיל לוין
גיל לוין  23.01.21 - 19:42
תחילת כתבה

הפגרה הכפויה ככל הנראה עשתה טוב למכבי פתח תקווה, שבסיבוב הראשון הראתה שהיא קבוצת צמרת ראויה, אך בשלושת המחזורים האחרונים לא ניצחה וגם לא כבשה שער. הערב (שבת) היא חזרה לעצמה עם מהפך ו-1:2 על מ.ס אשדוד בדרך למקום השלישי בליגת העל.

מי שהיה חתום על שער הניצחון בתוספת הזמן היה ליאל עבדה, הכישרון המצוין שתפס את העין של מספר קבוצות באירופה והיה קיים סיכוי שהוא יעבור לדינמו קייב עוד בחלון ההעברות הנוכחי. גיא לוזון התייחס לכך בראיון בסיום המשחק: "אם עבדה יישאר עד סיום העונה? מאמין באמונה שלמה. זה טבעי לבחור צעיר כל כך שמספרים כאלה סביב השם שלו ישפיעו. הוא בוגר בנפשו. חושב שהשבועיים האלה גרמו לו להירגע ולחזור לקרקע. אני שמח שהוא חזר להיות ליאל".

על הניצחון הוסיף המאמן: "רצינו לחזור להיות בחורים רעים במובן החיובי, אגרסיביים דינמיים ולא מפחדים ומשחקים. אשדוד לדעתי קבוצת ההתקפה הטובה בליגה ולא זוכר אותה מגיעה למצב ממשי היום. כבשנו שני שערים מנגד, אנחנו שונים בתכלית ממה שהראינו במשחק האחרון, חזרנו להיות מכבי פתח תקווה וזה מה שהביא לנו את הניצחון. מה השתנה? הגישה, פתחנו את הסיבוב הזה מול מכבי ת"א בהפסד אבל שיחקנו מצוין. מול כפ"ס היה רע בלשון המעטה, ופה חזרנו להיות מכבי פ"ת, עם מאפיינים מהסיבוב הראשון".

רן בן שמעון סיפר על התחושות שלו אחרי ההפסד: "מאוכזב מהתוצאה ומאיך ששיחקנו ואיך שהגבנו למשחק. היינו לא טובים ולא חדים איפה שצריך. לא היה לנו רעיון סביב הנעת הכדור שהוא הכלי החזק שלנו. היה משחק של תיקו שהלך לכיוון השני הפעם. חילופים הגנתיים? אני חושב שזה קצת שחור ולבן להסתכל על החילופים ככה. היו כאלה שיודעים להכריע משחקים, הייתה חסרה לנו שליטה במרכז המגרש. חילופים הגנתיים זה משפטים שמאוד קל לעמוד מבחוץ. השתמשנו בכלים ורציתי לנצח, לא שיחקנו הגנתי, זה קורה וזה חלק מהחיים, צריך לעבור את זה".

על נושא חיזוק הסגל הוא הוסיף: "יש שוק, לשוק הזה יש דינמיקה משלו, לא רואה שחקן חופשי, נחשוב. אחרי הפסדים אני לא אוהב לדבר על חיזוק מבחוץ, כי מישהו עלול להבין שהסגל שלנו לא חזק. יש לנו סגל מצוין ואם נביא מישהו זו תהיה תוספת קטנה".

ארמנדו קופר, כובש שער השוויון לטובת פ"ת, התרגש מהחזרה שלו: "כן, חזרתי. אני שמח מאוד מהמשחק כי הקבוצה הביאה 100% כמו כל השחקנים. הבקעתי וזה מאוד משמח. נהניתי מהרגע הזה, זה הבית שלי, אני שמח לחזור ואני נהנה בקבוצה. למה לא עבד בהפועל ת"א? ניסיתי לתת 100%, אני לא יודע אם זה הספיק להם, אבל זה הכדורגל. כשהמאמן לא רוצה אתה צריך למצוא משהו אחר וקבוצה אחרת. עזבתי עם כעס, אבל כשאתה משחק אתה צריך לשחק, בשבילי זה ככה. כשאני עולה למגרש אני שוכח מהכל. המחשבה שלי במשחק היא רק לנצח".