הרכש והביקורת על קולו: בהפועל מסכמים

קלינגר: "כדורגל אחר, אבל עשינו שטויות". בואטנג יעזוב?

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  24.01.21 - 08:55
תחילת כתבה

"עצוב ומאכזב", כך הגדירו בהפועל ת"א את ה-2:2 אמש (שבת) מול הפועל חיפה. האדומים, שהיו עם שחקני הרכש החדשים, כבר היו ביתרון של שני שערים, הרגישו את הניצחון עד הדקה ה-78, אך בסופו של דבר יצאו עם נקודה אחת בלבד.

האכזבה הגדולה הורגשה עם שריקת הסיום וגם בחדר ההלבשה, אך ניר קלינגר בחר לעודד את שחקניו ואמר להם: "תרימו את הראש, יש משחק כבר ביום שלישי שבו חייבים לנצח".

מי שספג ביקורת הוא סיאנדה קולו, שבעקבות עבירה חסרת אחריות שלו ברחבה הפועל חיפה קיבלה פנדל וחנן ממן צימק ל-2:1. "זאת הייתה פשוט טעות טיפשית שלו, אין דרך אחרת להגדיר את זה", אמרו בקבוצה. גם קלינגר הודה: "חבל שמה שמלווה אותנו בתקופה האחרונה זה שגיאות פטליות. עשינו פשוט שטויות, במקום לרדת ב-0:2 למחצית. אנחנו צריכים לדעת להרוג משחקים". 

לצד האכזבה מהתוצאה, במועדון גם יצאו מעודדים מהשינוי שהביאו עימם השחקנים החדשים. שלושה מתוכם, בן ביטון, דן איינבינדר ולידור כהן פתחו בהרכב ובהפועל דיברו על כך שבמחצית הראשונה הקבוצה שיחקה הרבה יותר טוב, עם אנרגיות והתלהבות. "זה היה כדורגל אחר לגמרי", אמר קלינגר.

"מדובר בפספוס גדול אבל אנחנו אופטימיים. נראינו טוב יותר ממה שהיה עד עכשיו", הוסיף שחקן בקבוצה. במועדון הודו כי במהלך המחצית השנייה העייפות של שחקני הרכש נתנה את אותותיה ועל כן הייתה גם ירידה ביכולת. 

מעבר לתוספת על כר הדשא, נראה כי שחקני הרכש כבר השתלבו חברתית. מי שכבר הפך להיות דומיננטי בחדר ההלבשה הוא איינבינדר, שלקח על עצמו את רשות הדיבור במעגל הקבוצתי רגע לפני שריקת הפתיחה למחצית השנייה והחדיר אמונה בחבריו החדשים, למרות השער שספגו בירידה להפסקה.

בתוך כך, ישנה מתיחות בין עמנואל בואטנג לבין אנשי המועדון, כנראה על רקע הטרייד שרצו לבצע בינו לבין עמית זנטי מבני יהודה. בקרב אנשי הקבוצה הייתה הרגשה שבואטנג התחמם באיטיות, נכנס לשחק בחוסר חשק ובעצלתיים, ונראה כי היחסים בין הצדדים נעכרו קצת וייתכנו התפתחויות סביבו.

כמו כן, בקבוצה מקווים להכשיר את אדי גוטליב למשחק מול ק"ש. שחר הירש, כפי שכבר פורסם כאן, צפוי לעזוב אחרי שגם אתמול לא היה בסגל.