הוארך מעצרם של שני החשודים בהנחת הרימון

השניים, מארגוני האוהדים של מכבי חיפה, ישהו במעצר עד חמישי. המועדון מסר: "מגנים בכל תוקף"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  24.01.21 - 19:15
תחילת כתבה

(סרטון הווידאו: באדיבות משטרת ישראל)

פרשת הנחת הרימון ליד בית משפחתו של עומר אצילי מקבלת תפנית: הבוקר (ראשון), סמוך לשעה 6:00, נעצרו שני חשודים הקשורים - לטענת משטרת ישראל - באירוע הפלילי, שהתקיים לפני פחות משבועיים. הדרמה העיקרית הגיעה כאשר התברר כי מדובר בשני אוהדי מכבי חיפה, תושבי תל אביב ואשקלון בשנות ה-20 וה-30 לחייהם שמעצרם הוארך בחמישה ימים.

לאחר מכן הותר פרסום שמם של שני האוהדים החשודים: הראשון הוא בר גיטא, חבר ארגון הקופים הירוקים, והשני הוא עמרי בן לולו, המזוהה עם ארגון אולטראס אחר. יש לציין כי השופטת איטה נחמן לא הסכימה להאריך את מעצרם לתשעה ימים כפי שביקשה התביעה.

מכבי חיפה הוציאה הודעה רשמית בה נכתב: "מדובר באירוע פלילי חמור, אותו אנו כמובן מגנים בכל תוקף. אנו סומכים על משטרת ישראל, שעושה הכל על מנת למצוא את האשמים ולהעמידם לדין".

יש לציין כי עוד קודם לכן עלה חשד שאחד מהאוהדים הוא אדם בעל השפעה רבה באחד מארגוני האוהדים המובילים של מכבי חיפה ונכח בהפגנה מול ביתו של המנכ"ל אסף בן דב בזמנו. על פי אחד הסעיפים שנרשמו במסמך הבקשה להוצאת צו מעצר, החשודים נעצרו בחשד לסחיטה באיומים במספר אירועים, וכן בהנחת הרימון. בנוסף, בעת מעצרו של אחד מהם נתפס סוג סם בכמות של כ-300 גרם. על פי החוקרים, המניע הוא ניסיון להפחיד את אצילי מלחתום במועדון והכעס עליו על השירה "מכבי חיפה חיזבאללה". כמו כן, מצאו החוקרים דין ודברים בין הצדדים בהודעות שהובילו למעצרם ורמזו על ניסיון פגיעה.

עו"ד רועי קרן, המייצג את אחד החשודים, אמר בתגובה: "המשטרה לא בכיוון, הגיעו לאדם הלא נכון ומחפשים לעשות כותרות על גבו של מרשי. בטוח שחקירה ממצה תגלה שאין לו יד ורגל בעניין. מרשי הינו נורמטיבי ומברך על הגעת אצילי למכבי חיפה ואין לו אינטרס לעשות את מה שמייחסת לו המשטרה".

במקביל, בביתו של אחד העצורים תפסה המשטרה גם מאות גרמים של חומר החשוד כסם מסוג מריחואנה, וחומר נפיץ נוסף. כמו כן, ע"פ החוקרים, קיימים צילומים של שני האוהדים בסביבת בית הוריו של אצילי טרם המעשה, הקושרים אותם להנחת הרימון.

כזכור, לפני 12 יום, יממה לפני שהיה אמור לחתום בשורות מכבי חיפה, התגלה רימון הלם סמוך לבית משפחת אצילי. הרימון היה נצור, ולא התפוצץ, והמשטרה החלה כבר אז בחקירה. בין הכיוונים שנבדקו היו גם נסיונות של אוהדי כדורגל להפעיל לחץ על אצילי טרם המעבר לירוקים, כשהם מגיעים גם על רקע של איומים ולחצים שהופנו כלפי אשתו, אור, וכלפי הוריו.

במקביל, נמסר מפרקליטו של עומר אצילי, עו"ד עדי כרמלי: "אנחנו מלווים את התלונה מיומה הראשון והיינו בקשר רציף עם המשטרה לכל אורך החקירה, כבר בימים הראשונים הערכנו שהתיק יפוענח בזמן קצר וזאת לאור ראיות חזקות שנאספו. בימים הקרובים ייחשפו פרטים קשים מאוד על הקלות הבלתי נסבלת שבה הושגו ונוצלו אמל"ח כנגד הלקוחות שלי על מפתן ביתם תוך סיכון חיי אדם שלהם ושל אזרחים אחרים. אנו נמשיך ללוות את החקירה, ולדרוש שימוצה הדין עם האחראים".