לוזון: "צריכים לחזור להיות מלוכלכים"

דאגה במכבי פ"ת מהבצורת ההתקפית. פרייר תקוע בגרמניה

גיל לוין
גיל לוין  25.02.21 - 09:23
תחילת כתבה

מפלס הלחץ גובר במכבי פתח תקווה, שרשמה אמש (רביעי) הפסד ליגה שלישי ברציפות, הפעם מול בית"ר ירושלים, ומקומה בפלייאוף העליון מתחיל להתערער. הקבוצה של גיא לוזון, שסומנה כהפתעת העונה, ממשיכה להציג יכולת פושרת בלבד ולצד המאזן המדאיג, גם חיברה משחק ליגה שלישי ברציפות ללא שער זכות אחד.

לא רק הבצורת ההתקפית מדאיגה את לוזון, אלא גם החלק ההגנתי שלא שמר על שער ריק כבר חודשיים רצופים. למלאבסים אמנם חסר משחק ליגה אחד, אך אין אחד במועדון שלא מבין שעם התוצאות האלה הקבוצה בדרך לאבד את מקומה בפלייאוף העליון: "אנחנו צריכים לחזור לאותה היכולת של פתיחת העונה ויש לנו את האיכות בשביל זה. אם נאבד את הפלייאוף העליון, אנחנו זורקים לפח את כל מה שעשינו", סיפרו בתסכול בחדר ההלבשה.

גיא לוזון ניתח את הטעויות: "אי אפשר לנצח כשלא מבקיעים. היה קרב חפירות ומהדקה ה-20 ועד סוף המחצית הראשונה דווקא היינו שם ויזמנו. יצרנו מצבים וגם לדעתי היה שם פנדל". במועדון מרגישים כי הם קופחו: "לא כבשנו ונענשנו על נאיביות בסוף המחצית הראשונה, ואז כבר היינו צריכים לרדוף אחריהם ולא היינו מספיק מסוכנים", ציין המאמן. "אנחנו נחמדים ורכים מדי. צריך לחזור להיות 'רעים', אגרסיבים יותר ומלוכלכים אם צריך, רק כדי לקחת את הנקודות".

ולנושא אחר, במועדון עדיין מחכים להגעתו של החלוץ האנגלי, מורגן פרייר, שהיה אמור לנחות אמש בשדה התעופה של ישראל דרך פרנקנפורט, אך המלאבסים מקבלים בשורות רעות. במועדון לא מצליחים לקבל אישור להכניס את פרייר לארץ ונכון לרגע זה הוא תקוע בגרמניה וממתין להוראות. המשמעות היא שהשחקן בספק לקראת המפגש עם מכבי נתניה בשבוע הבא, כשהוא יאלץ לעבור תקופת בידוד של חמישה ימים ולערוך בדיקת קורונה. אם ימצא שלילי, יוכל להצטרף לחבריו החדשים".