אביטן: "צריך להחליט אם מסכנים את כיאל"

מאמן סכנין מתלבט לפני הפועל חיפה. חלאיילה או קלי בחוד

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  27.02.21 - 08:25
תחילת כתבה

המחזור ה-22 בליגת העל ייפתח הערב (שבת) עם הקרב בין בני סכנין להפועל חיפה נציגת המגזר, שלא ניצחה בחמשת מחזורי הליגה האחרונים, מחפשת ניצחון ראשון נגד האדומים מהכרמל בדוחא מאז אוקטובר 2016.

שתי הקבוצות בעלות ההגנות הגרועות בליגה, אך הבעיה שגם ההתקפה של סכנין היא החלשה בליגה וכבשה עשרים שערים בלבד מפתיחת העונה. נייג'ל האסלביינק שכבש צמד בגביע נגד הפועל חדרה יקבל את חולצת ההרכב, כאשר לניסו אביטן ישנה התלבטות בין אוסמה חלאיילה לדיין קלי שכבש גם הוא בגביע.

הכאב הראש העיקרי של אביטן הוא כשירותו של בירם כיאל, שנמצא בספק להתמודדות. "סבסטיאן ולסקז נעדר הרבה זמן, בירם בספק", הבהיר המאמן. "במהלך העונה כל קבוצה חווה סגלים חסרים ולא ראיתי שמישהו אי פעם השתמש בזה כתירוץ. יש לנו התלבטות גדולה בנוגע לבירם, צריך להחליט אם מסכנים אותו".

מי שכן כשיר הוא איסמעיל ריאן, שנמצא בתמונת ההרכב. אולם ישנה גם אפשרות כי החלוץ ישתלב בסופו של דבר מהספסל, ומוטי ברשצקי ישלים את שלישיית ההתקפה של סכנין. גם בחוליית ההגנה יש לאביטן התלבטות - בין מארון גנטוס לחגי גולדנברג במרכז ההגנה. בכל מקרה, יזן נאסר ישוב לעמדת המגן השמאלי ועלי עותמאן יפתח מימין.

אביטן גם דיבר על מצבה הלא טוב של קבוצתו ביחס ליריבות בתחתית. "אנחנו כל הזמן מודאגים מהמצב בטבלה, יש לנו הזדמנות להגיע לדוחא עם אנרגיות טובות", אמר המאמן. "לקחת את הדברים הטובים מהגביע, לעשות את מה שאנחנו רוצים - לנצח בבית. צריך לבוא עם אנרגיות טובות, להבקיע שערים ומבחינתי הטבלה צפופה ולחוצה, אבל הפועל חיפה רחוקה חמש נקודות מאיתנו ואם אנחנו מנצחים אנחנו לוקחים אותם איתנו למאבקי התחתית".

הרכב משוער: מחמוד קנדיל; עלי עותמאן, מארון גנטוס (חגי גולדנברג), לוקאס ספנדלהופר, יזן נאסר; בירם כיאל (סייד אחמד), איהאב גנאיים, עטאא ג'אבר; מוטי ברשצקי (איסמעיל ריאן), אוסמה חלאיילה (דיין קלי) ונייג'ל האסלביינק.