ז'וסוואה לצוות השיפוט: "אני אהרוג אתכם"

הקשר ספג צהוב שני משונה ומחה בסיום. האירוע יצויין בדו"ח

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  03.03.21 - 21:54
תחילת כתבה

הפועל באר שבע קיוותה לצאת לדרך חדשה תחת רוני לוי, אבל אפילו המקום שלה בפלייאוף העליון לא ממש מובטח. האדומים סיימו ב-2:2 אצל קריית שמונה, סופרים משחק רביעי ללא ניצחון והמרחק שלהם מהמקום השביעי עומד על ארבע נקודות בלבד.

מי שגנב את ההצגה הוא שוב, איכשהו, ז'וסוואה. הפורטוגלי, שהורחק בתוספת הזמן בשל סיבה די משונה: הוא החל במהלך בבעיטה חופשית לפני שריקת השופט דוד פוקסמן, שהחליט לשלוף לו צהוב שני ואדום. "לקבל אדום על דבר כזה זה קצת מוגזם. לא נראה לי מוצדק", טען רוני לוי בסיום.

ואם זה לא מספיק, ז'וסוואה אף חיכה לצוות השיפוט במנהרה ויחד עם חאתם עבד אלחמיד התנפל עליו ולפי העדויות אמר: "אני אהרוג אתכם". המשקיף, איציק כהן, ביקש ממנו להיכנס לחדר ההלבשה והאירוע הסתיים מהר יחסית, אבל צפוי דו"ח שיפוט חמור בו יצויינו האירועים.

ובחזרה למשחק. מאמן הפועל באר שבע, רוני לוי, התייחס לתשעים הדקות: "כמו בכל משחק, גם הפעם רצינו לנצח. ידענו שהגענו למשחק קשה, מול יריבה בפלייאוף העליון - קבוצה מסוכנת ומהירה. היה לנו יום אחד פחות של מנוחה, מה גם שהיו 8 שחקנים חסרים. אני מעודד מכמה דברים, יש פה כיוון טוב ונעשה דברים טובים יחד".

לוי גם התייחס להמשך הדרך - ולמאבק על המקום השלישי, שאולי יהיה ללא שחקנו הטוב ביותר - ז'וסוואה. "הוא שחקן משמעותי, אחד שעושה את ההבדל. אני מקווה שחוץ מההרחקה האוטומטית, הוא לא יורחק מעבר. יהיה קשה מאוד בלעדיו, אבל נעשה מה שאפשר ואני סומך על הקבוצה".

מנגד, מאמן ק"ש קובי רפואה יצא מתוסכל: "זה מתסכל מאוד לאבד יתרון כזה, אבל בלו"ז המטורף הזה מגיע כל הכבוד לשחקנים. זה היה משחק הירואי היום. ידענו שזה משחק קריטי מאוד, והשחקנים נתנו לי עוד כוח. יש לי קבוצה טובה, כל עוד יש סיכוי - נעשה את זה ונצליח להגיע לפלייאוף העליון".