"אצילי היה צריך לספוג כרטיס אדום אחרי 20 דקות"

כעס במכבי תל אביב על השיפוט אחרי ה-1:1 מול מכבי חיפה ("הצהובים היו יכולים לשנות את אופי המשחק") ועל התקרית עם בן חיים: "פשוט גועל נפש". פשיץ' מתקשה לחזור בגלל הקורונה, יונתן כהן ישוב לסגל מול מכבי פ"ת. הקבוצה לא תשלם את האופציה על דן ביטון

תומר לוי
תומר לוי  07.04.21 - 06:52
תחילת כתבה

רגשות מעורבים במכבי תל אביב, בבוקר שאחרי ה-1:1 אמש (שלישי) במשחק העונה נגד מכבי חיפה. מחד, בהחלט מרוצים - בעיקר מניהול המשחק של המאמן, פטריק ואן לוון. ההולנדי אמנם היה אחראי למחצית ראשונה לא טובה, אבל ידע לעשות את השינוי בהפסקה - והפך את המומנטום, עם הכניסה של אדוארדו גררו, שגם כבש את שער השוויון. "כל מה שהוא עושה, הולך לו", אמרו השחקנים על ואן לוון, "אבל זה לא מזל - הוא פשוט מאמן מצוין".

מנגד, קיים גם תסכול מאוד גדול, בעיקר מהשיפוט. "עומר אצילי היה צריך לסיים את המשחק אחרי עשרים דקות", אמרו ביחס לשחקן מכבי ת"א לשעבר. "הוא היה צריך לקבל כמה כרטיסים צהובים. אבל בסוף, אצילי קיבל צהוב בדקה ה-70, וג'ראלדש קיבל את הצהוב שלו על העבירה הראשונה. הצהובים היו יכולים לשנות את המשחק, אם הם היו נשלפים בזמן".

בנוסף, גם היחס לשחקנה, טל בן חיים, עורר לא מעט כעס אצל הצהובים: "זה פשוט גועל נפש", אמרו במועדון, "גם חטף קרטיב שכמעט פגע לו בעין, וגם קללות נאצה קשות נגדו ונגד משפחתו". בן חיים, אגב, היה הראשון דווקא להרגיע את שחקניו אחרי שריקת הסיום: "אין מה לחגוג תיקו, חוגגים רק נצחונות", הוא אמר לחבריו, "זה יהיה קרב עד הסוף בין שתי קבוצות שוות".

אלכסנדר פשיץ' ודן ביטון נותרו מחוץ לסגל, הסרבי מאחר והוא מתקשה לחזור - לאחר שאיבד כושר בגלל הקורונה; ביטון בשל חוסר התאמה מקצועית, וכבר עכשיו די ברור שמכבי ת"א לא תשלם את האופציה עליו, בטח לא במחיר הנוכחי של 1.2 מיליון יורו. יונתן כהן, מלך שערי הקבוצה, יחזור לסגל במשחק ביום ראשון מול מכבי פ"ת.