מתיחה בירך האחורי לרודריגס, בספק לאשדוד

פורסמו תוצאות הבדיקה ע"י מכבי חיפה. וגם: סיכום ה-1:1

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  07.04.21 - 17:48
תחילת כתבה

מכה מסתמנת למכבי חיפה? היום (רביעי) פורסמו תוצאות בדיקת ה-MRI שקבעו: חוסה רודריגס, קשרה הספרדי של הקבוצה, סובל ממתיחה בשריר הירך האחורי, ונמצא בספק למשחק ביום שני מול מ.ס. אשדוד. כזכור, אמש - טרם המשחק מול מכבי ת"א, הוא ערך מבחן כשירות אותו לא עבר, ולכן לא נכלל בהרכב. במחצית הוא ערך מבחן כשירות נוסף, גם אותו לא הצליח לעבור - ועל כן, למרות שחיכה על הספסל, בסופו של דבר לא שותף כלל.

ולמשחק אתמול: הירוקים סיימו ב-1:1 עם מכבי ת"א ב"משחק העונה", מה שהיה עוד משחק ברצף של 16 משחקי ליגה - בהם לא הצליחו לגבור על היריב הצהוב. במועדון נרשמה אכזבה גדולה מכך, כמו גם מהעובדה שגם אמש - כמו בשבת נגד מכבי פתח תקווה, הקבוצה סופגת מיד עם פתיחת המחצית השנייה (השער של ליאל עבדה היה בדקה ה-51, ואתמול שערו של אדוארדו גררו היה בדקה ה-50). ברק בכר שם על כך דגש, אך נראה שימשיכו לעסוק בנושא בכפר גלים.

"אסור לנו לספוג כאלה שערים רכים, לא במאני טיים. דור פרץ טייל מרחבה לרחבה. זה מתסכל", אמרו בקבוצה שנותרה במקום השני, מרחק של נקודה אחת מהמוליכה. עם זאת, למרות איבוד הנקודות משחק שני ברציפות, במועדון שומרים על אופטימיות: "יש עוד מפגש ראש בראש ו-24 נקודות בקופה. האליפות תוכרע ככל הנראה במחזור האחרון".

לפני המשחק העיסוק המרכזי היה בעומר אצילי שפגש את האקסית, הוא אמנם בישל, אך כבר ידע משחקים טובים יותר בירוק. הוא הביע תסכול רב מהעובדה שהוחלף ע"י בכר. לעומת זאת, דולב חזיזה שהיה מבולגן ולא מדויק נגד מכבי פ"ת, רשם אמש משחק טוב וזכה למחמאות. במועדון השקיעו לא מעט זמן בהעלאת הבטחון שלו תוך זמן קצר. בנשימה אחת עם חזיזה, גם נטע לביא ובוגדן פלאניץ' זכו למחמאות. לביא שתופקד אמש כקשר אחורי סיים עם 5/5 בדריבלים ו-8/9 במאבקי ראש. הבלם רשם משחק שקט בחלק האחורי והתכבד בכיבוש שער היתרון.

מי שהוזעק במקומו של רודריגס להרכב היה מוחמד אבו פאני, שתחילה היה אמור לפנות את מקומו לעומר אצילי. אבו פאני שרשם הופעה טובה נגד מכבי פ"ת הופתע מאוד מההחלטה לא לכלול אותו בהרכב. כשהוחלף אמש, היה זה מנהל הקבוצה, גיל אופק שחיבק אותו וניסה לחזק אותו לקראת ההמשך.

בתוך כך, אוהדי מכבי חיפה השליכו במחצית השנייה כוסות וארטיקים לעברם שחקני מכבי ת"א, אחד הארטיקים פגע בפניו של טל בן חיים והאירוע צוין בדו"ח המשקיף. איצטדיון סמי עופר מרושת במצלמות אבטחה באמצעותן מצאו את החשודים בהשלכת החפצים. במכבי חיפה מתכוונים להרחיק את אותם האוהדים מהמגרשים.