ואן לוון: "היינו כבדים, הלחץ לא השפיע"

מאמן מכבי ת"א אחרי ה-1:1 עם אשדוד: "משחק העונה יכריע"

תומר לוי
תומר לוי  18.04.21 - 22:44
תחילת כתבה

הנדנדה נמשכת: הערב (ראשון), מכבי תל אביב שוב איבדה את המקום הראשון, לאחר שסיימה רק ב-1:1 ביתי עם מ.ס. אשדוד. הצהובים מסיימים את המחזור ה-30, שישה מחזורים לתום העונה, כשהם במקום השני עם 66 נקודות - נקודה אחת מאחורי מכבי חיפה, המוליכה, עם 67. אחרי שרשרת החמצות בדקות האחרונות, הקבוצה של פטריק ואן לוון בוודאי תרגיש פספוס גדול.

"לא נכנסנו טוב למשחק", הודה בסיום מאמן הצהובים, פטריק ואן לוון. "היינו כבדים וחסרי אנרגיה, בהתחלה ניסינו לשנות את זה. לקראת הסיום שחקנים תיקנו את עצמם, וגם ייצרנו לא מעט מצבים ב-20 הדקות האחרונות, שם היינו צריכים לכבוש את השער הנוסף". למה הפתיחה היתה כזו? "זה פשוט קורה. זה ההסבר היחיד שאני יכול לתת לך".

באשר לעניינים הפרסונליים, ואן לוון כהרגלו היה הרבה פחות פתוח. כשנשאל באשר לאי הכללתו של טל בן חיים בסגל, ענה ההולנדי: "תשאל אותי גם על דן גלזר? זו הבחירה שיש לפני כל משחק, אני משתדל לבחור את השחקנים במצב הטוב ביותר, וזה המצב גם איתו". באשר להחלטה לשבץ את מתן בלטקסה במקומו של איתן טיבי, ואן לוון בטוח: "לא רואה שום טעות באיך ששמתי את השחקנים על המגרש. נראה שהמשחק מול מכבי חיפה יכריע את סיפור האליפות".

"היינו שבעים ולא אנרגטיים", המשיך והדהד גם דור פרץ את דבריו של המאמן. "זה לא מספיק לקבוצה שמתחרה על התואר". לחץ? "רדפנו כל העונה, והלחץ היה עלינו, אני לא חושב שזה מה שהביא לתצוגה שלנו במחצית הראשונה. במחצית השנייה היינו צריכים לסיים עם יותר שערים וניצחון".

"שתי הקבוצות עוד תאבדנה נקודות", המשיך קשר מכבי ת"א, "יש עוד מפגש בינינו. יש עוד שני משחקי ליגה שבהם הכל יכול לקרות. צריך לעלות לכל משחק כדי לקחת נקודות. עצם התוצאה היום צריכה להרים את היכולת שלנו, ונבוא לבמה שבה זה נוק אאוט (רבע הגמר) וזו ההזדמנות שלנו".

ומה בצד של אשדוד? הקבוצה ממשיכה את העונה הנדירה שלה, עם עוד משחק שבו לא התבטלה גם מול קבוצה עדיפה. משה אוחיון, שעמד הערב על הקווים במקום רן בן שמעון המושעה, היה זה שעמד מול המיקרופונים בסיום: "אני מרוצה, כי התחלנו טוב בשתי המחציות, היינו יכולים להבקיע שני שערים בקלות, במחצית השנייה הלכנו אחורה ונתנו למכבי לשלוט. זו עוד נקודה בדרך למטרה".

באשר למשחק הבא, ברבע גמר הגביע מול אותה מכבי ת"א: "יהיה משחק שונה לגמרי, יש להם שחקנים טובים בכל עמדה. מקווה שגם ברביעי נעשה עוד צעד לכיוון המטרות שלנו". הקשר רועי גורדנה הוסיף בסיום: "זו נקודה מאוד חשובה במאבק על המקום השלישי. היו הרבה לב והקרבה, זה מוסיך לנו יותר איכות בחלק האחרון, כשיש את כל השחקנים".