חסון תוקף: "מהלך מסוכן שיפגע בכדורגל"

יו"ר ההתאחדות על הסופר ליג: "הם הטילו פצצה. נילחם בכך"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  19.04.21 - 14:24
תחילת כתבה

הסופר ליג, הליגה החדשה שקמה בהשתתפות הקבוצות הבכירות באירופה, ממשיכה להעסיק את עולם הכדורגל, וכמו כן גם את הכדורגל הישראלי. יו"ר ההתאחדות לכדורגל אורן חסון התבטא היום (שני) לראשונה בנושא ואמר לערוץ הספורט: "מדובר בהשלכות רוחב גדולות, לא רק על הכדורגל האירופי - אלא גם על הכדורגל הישראלי".

"מהלך כזה, מעבר לכל מה שדובר, פורסם ונכתב בזווית הישראלית, סותם את הגולל לאפשרות של קבוצות ישראליות להעפיל לטורניר היוקרתי - גם אם זה קורה פעם בכמה שנים זה עדיין משאיר את החלום והתקווה של קבוצות ישראליות להשתתף בטורניר כזה", המשיך. 

"מהלך כזה יפגע בפוטנציאל של משקיעים להשקיע בקבוצות ישראליות, בנוסף כמו שאנחנו יודעים הכדורגל הישראלי נהנה מלא מעט כספים שנקראים כספי סולידריות מטעם אופ"א. כשקבוצה מליגת העל מגיעה לצ'מפיונס ליג, אז גם האחרות באותה התאחדות נהנות מכספים שמתקבלים. כמו כן, גם כספים לפיתוח הכדורגל בהתאחדויות השונות ניתנים ע"י אופ"א, ומן הסתם אם מהלך כזה יצא אל הפועל, מדובר בפגיעה כלכלית רחבה שתפגע בכדורגל שלנו".

חסון שנחת לפני זמן קצר יחד עם מנכ"ל ההתאחדות רותם קמר בשווייץ לקראת כנס של אופ"א, הוסיף: "הם הטילו את הפצצה רגע לפני הכנס, אין לי ספק שכל 55 ההתאחדויות מאוד מגובשות בעניין הזה - להילחם במהלך. עשו מהלך מאוד אגרסיבי, קפיטליסטי. היום נצטרך לדון בכל האפשרויות. זה מהלך מסוכן".

ההתאחדות לכדורגל מביעה תמיכה מלאה בעמדת אופ"א והתאחדויות הכדורגל של גרמניה, אנגליה, איטליה וספרד, כמו גם התאחדויות ומנהלות ליגה רבות אחרות, כנגד המהלך הציני להקמת סופר-ליג, מועדון סגור שכל קשר בינו לבין סולידריות וערכי הספורט לא קיים.

המהלך נגדו פועלות אופ"א, פיפ"א, התאחדויות ומנהלות ליגה רבות, הוא בעל פוטנציאל הרס רוחבי על הכדורגל האירופי וכמובן גם על הכדורגל הישראלי. כל פרמטר של תחרותיות, הישגיות, השקעה מצד בעלים בזירה המקומית יימחה לנוכח המועדון הסגור אליו אין לאף גורם כניסה, לא משנה עד כמה הוא מצליח על כר הדשא.