הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מעמד הזרים וההצעה לעידן ורד: התכניות של בית"ר י-ם

מקומם של ינקוביץ' ומתאוסיניו מובטח, בעוד עלי מוחמד עשוי להימכר. משה חוגג, שמחכה לתכנית התקציבית, יחפש מאמן זר. ומה לגבי עתיד מגבו? וגם: החגיגות אחרי בני יהודה

תומר לוי
תומר לוי  20.04.21 - 07:53

מהחגיגות של בית"ר ירושלים אחרי שער השוויון הדרמטי אתמול (שני) באצטדיון טדי ב-2:2 מול בני יהודה אי אפשר היה להתעלם. "זה לא בייש את החגיגות של הפועל ת"א שלקחו בטדי דאבל", אמרו שחקנים בקבוצה, שגם ידעו להסתכל על הצד הפחות חיובי ומיד הוסיפו: "הכישלון כאן עצום, הקבוצה מפורקת. היא לא נבנתה נכון, הבעיות צועקות לשמיים. אם היינו מפסידים, היינו נלחמים על הירידה עד הרגע האחרון".

במהלך המחצית כל השחקנים היו בהלם מהפיגור מול הכתומים, רק יוסי מזרחי צעק: "תרימו את הראש! מה יש לכם? יש עוד מחצית". לאחר מכן, קרו שני דברים שסיפקו לנו את שני הסיפורים העיקריים בבית"ר לאחר המשחק. הראשון הוא בנוגע למרקו ינקוביץ', שכבש את השער המצמק בדקה ה-90. הבעלים משה חוגג אמר לסובביו: "מרקו מספר 1". בבירה מתרשמים מהמחויבות האדירה שלו, כשהוא נמצא כאן רק שלושה חודשים ומרגיש שהוא יותר מחויב מחלק לא קטן של השחקנים האחרים.

ינקוביץ' ימשיך בוודאות בעונה הבאה ויש לו חוזה. לעומתו, וזה הנושא השני המרכזי אחרי אתמול, אורי מגבו יסיים את החוזה שלו בקיץ הקרוב. המגן פעם אחר פעם נמצא שם בשביל בית"ר, ואתמול הוא כבש את שער השוויון בתוספת הזמן. הקהל מאוהב בו וכך גם השחקנים, אך קיימת הערכה שרק המאמן הבא יחליט אם להשאיר אותו. בכל מקרה, הוא חופשי בסיום העונה. בקבוצה נתפס לו הכינוי "הצבא של מגבו", שכן הרבה חושבים שצריך לתת לו חוזה לעונה נוספת.

בעניין אחר, אופיר קריאף, עידן ורד ואביאל זרגרי זכו למחמאות על הנחישות מהמשחק אמש, וכך גם רועי פדידה הצעיר שרשם הופעת בכורה בהרכב ועשוי להמשיך בעמדת המגן הימני כבר במשחק מול הפועל תל אביב. "שחקנים כמו ורד וקריאף הם נכס למועדון וזה האופי שצריך להביא", אמרו בקבוצה. ורד יקבל הצעה לשנתיים.

חוגג בינתיים מחכה לתכנית התקציבית של המועדון לעונה הבאה, עליה עובדים המנכ"ל מוני ברוש והיו"ר אלי אוחנה, ואז יתחיל בבחירת מאמן זר. זה הכיוון של הבעלים כרגע. כמובן שהוא גם יתעסק בהצעות לשחקנים ובניית סגל טוב כדי לא לחזור על הטעויות הרבות שנעשו בשנה הזו. מצבת הזרים תשתנה דרמטית, כאשר רק מקומם של מרקו ינקוביץ' ומתאוסיניו מובטח. יהיה ניסיון למכור את עלי מוחמד בקיץ מאחר והחוזה שלו מסתיים בעוד עונה.

בנושא אחר, כפי שכבר פורסם בערוץ הספורט, דן איינבינדר הגיש תביעת בוררות על סך 3.2 מיליון שקל. השבוע בית"ר צריכה להגיש את כתב ההגנה