הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

צפו בתקרית: עוואד טען שספג קללות גזעניות

קומץ אוהדי מכבי ת"א קילל, החלוץ הגיב. שחקנים הפרידו

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  09.05.21 - 22:27

תגיות: מכבי חיפה

תחילת כתבה

המשחק בין מכבי חיפה למכבי ת"א הסתיים הערב (ראשון) ב-2:2 וללא הכרעה, אבל עם ניצחון קטן-גדול לירוקים שקרובים להניף את צלחת האליפות אחרי ששמרו על פער של 4 נקודות בפסגה. הקבוצה של ברק בכר זקוקה לשני ניצחונות כדי להבטיח את התואר.

על הדשא לא היה רגוע בבלומפילד: במהלך הפסקת המחצית התרחשה תקרית חריגה בין מוחמד עוואד לאוהדי מכבי ת"א. קומץ צהוב קילל את החלוץ, שלא נשאר חייב והתעמת איתם מילולית. שחקני מכבי חיפה שהגיעו לאיזור הרחיקו את עוואד מהקהל, שהיה נסער כתוצאה מהקללות. אחרי שעוואד, הוצא מכר הדשא ברק בכר הפציר בו להירגע, ורק לאחר מכן עוואד התרחק מהמקום.

גם במהלך המחצית השניה, העימות נמשך: כשעוואד עלה להתחמם נזרקו לעברו מצתים וכוסות ושרו לעברו: "הר הבית בידינו". במכבי חיפה התלוננו על קריאות על רקע גזעני לעבר שחקנם הנסער שהתלונן בפני השופטים.

מלבד מה שהתרחש על כר הדשא בבלומפילד, גם מה שקרה ביציעים עמד במרכז משחק העונה. כפי שחזו מראש, אוהדי מכבי חיפה רכשו כרטיסים ליציעי מכבי תל אביב, אולם המשטרה נקטה באפס סבלנות לנושא.

אוהדים ירוקים הסתננו לשער 7, אולם כוחות האבטחה איתרו אותם והוציאו אותם מהאצטדיון, בשונה ממה שהיה באצטדיון טרנר, שם האוהדים עברו ליציע האורחת.

מי שזכה לקבלת פנים "חמה" הוא עומר אצילי. כשהקשר עלה לחימום הוא ספג קללות מהקהל הצהוב, שלא זכר לו חסד מהשנים שלו במועדון. עם פתיחת המשחק, הודלקו 4 אבוקות ורימון עשן ביציעי מכבי חיפה, מה שצפוי לגרור זימון לבית הדין המשמעתי. לאחר שער היתרון של מכבי ת"א, הודלקו רימוני עשן ואבוקות גם ביציע הצהוב, מה שגרם לעצירת המשחק למשך דקות ארוכות.