הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מוחמד אבו פאני יישאר במכבי חיפה? תמונת המצב

הירוקים סבורים שהקשר יאריך חוזה בכרמל, אך עדיין קיימים פערים במו"מ. במקביל, סוכנו בוחן אופציות בחו"ל. עושים סדר לגבי עתיד אחד המצטיינים של המועדון

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  17.05.21 - 06:30
תחילת כתבה

מוחמד אבו פאני הוא אחד השחקנים המפתיעים של מכבי חיפה העונה. הקשר, ששב מעונת השאלה בהפועל חדרה, תפס במהרה מקום של קבע בהרכב של ברק בכר והפך לאחד הבאנקרים שלו. כפי שפורסם בערוץ הספורט, במועדון מימשו את האופציה על הקשר המצוין לעונה הבאה, אלא שמאחורי הקלעים מתנהל מו"מ על חוזה ארוך טווח.

אבו פאני, שחגג לאחרונה יום הולדת 23, נמצא עדיין תחת חוזה הבוגרים הראשון שלו. הירוקים הציעו לו חוזה חדש בשכר גבוה מ-100 אלף דולר בעונה, אך כרגע קיימים פערים. הדרישה של הקשר הייתה שכר שווה לשחקנים המובילים במועדון וכן מענק רטרואקטיבי על התקופה ששיחק בשכר הנוכחי.

במכבי חיפה ישנה אופטימיות שיצליחו להגיע להבנות עם קשר נבחרת ישראל, ואם לא, כפי שכבר פרסמנו, הוא צפוי להימכר כבר בקיץ, שכן בינואר יהיה רשאי לנהל מו"מ עם קבוצות אחרות ולעזוב את הכרמל. אבו פאני מיוצג על ידי סוכן העל, פאלי רמאדני, תחת הסוכנות ליאן ספורט שמייצגת בין היתר את לירוי סאנה (באיירן מינכן), פדריקו קייזה (יובנטוס), קאלידו קוליבאלי (נאפולי) ומירלם פיאניץ' (ברצלונה).

כרגע יש ניסיון לשדך את אבו פאני לאיינטרכט פרנקפורט מהליגה הגרמנית, במדיה שיחק בעבר טאלב טוואטחה, וכן לקבוצות בליגה האיטלקית (קליארי ופיורנטינה) או לליגה הטורקית, כאשר דווח בשנה החולפת שטרבזונספור עוקבת אחריו.

אבו פאני החל את העונה כשחקן מחליף נגד אותה חדרה בה שיחק עונה וחצי, אך דווקא נגד ז'לייז'ניצ'ר הבוסנית במוקדמות הליגה האירופית ברק בכר נתן לו צ'אנס והוא בלט. מאז, היה קשה להוציא אותו מההרכב. הוא כבש שער אדיר נגד רוסטוב שסידר למכבי חיפה את המפגש נגד טוטנהאם, ואז בחדר ההלבשה חגג, הקניט את חלוץ התותחנים הארי קיין וזכה לתודעה כלל עולמית.

גם ההחתמה של חוסה רודריגס לא מנעה מאבו פאני לשמור על המקום בהרכב והוא הצליח להוציא מה-11 את יובל אשכנזי, ממצטייני העונה שעברה. על פי נתוני מנהלת הליגות, העונה הוא כבש בליגה פעמיים והוסיף בישול. הוא שיחק 2,500 דקות ב-32 הופעות (30 מתוכן בהרכב). בנוסף, הוא מדורג שלישי במועדון במסירות מפתח (24), חמישי בליגה באיומים מחוץ לרחבה (37), תשיעי במאבקי קרקע (189) ו-15 בתיקולים (122).

צפויה פגישה נוספת בין הצדדים, אך בינתיים השחקן והמועדון עסוקים במאבקים בליגה ובגביע. בכרמל החמיאו לקשר על כך שכל העת הזו, מה שקורה מחוץ למגרש לא פוגע ביכולתו.