"קיבלנו הצעה נדיבה מאיטליה על יונתן כהן"

וגם: סולומון, קניקובסקי ונטע לביא. הסוכן בן עזרא בראיון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.06.21 - 18:46
תחילת כתבה

חלון ההעברות נפתח, ואיתו גם מבול השמועות והספקולציות: לא מעט שחקנים ישראליים עומדים הקיץ על סף האפשרות להגשים חלום - לשחק באירופה. מי שניסה לשפוך אור על מצבם של של חלקם היה הסוכן, שלומי בן עזרא, שהתראיין ל"מגרש פתוח" - על נטע לביא, יונתן כהן, גבי קניקובסקי, וגם התכשיט הגדול מכולם, מנור סולומון.

מנור סולומון: "שחטאר הציבה תג מחיר לא על מנת למכור", הבהיר בן עזרא, "אלא כדי להוריד קבוצות מהפרק. הם לא צריכים את הכסף, וזה לא מהווה פקטור עבורם. הם דורשים בין 25 ל-30 מיליון יורו, שזה סכום לא רלוונטי". לאן סולומון יילך? "היעד שלנו הוא אנגליה, כולנו רוצים ללכת לשם. אני מקווה שבקרוב תהיינה חדשות טובות בגזרה הזו".

יונתן כהן: "היינו אני וגלעד (קצב) בכמה פגישות, ניסינו בינואר האחרון להוציא אותו לחו"ל. קיבלנו הצעה נדיבה מאוד מהכדורגל האיטלקי. יונתן לא מסתיר את הרצון שלו לעזוב, הוא גם אמר את זה אחרי הגמר. הכיוון שלו הוא לצאת לאירופה, ומגיע ליונתן כהן וגם למכבי ת"א שזה יקרה".

נטע לביא: "צסק"א מאוד רצו אותו בינואר, אבל לקחו צעד אחורה אחרי שמכבי חיפה הודיעה שהוא לא משוחרר. כרגע הם יצטרכו לשחרר שחקן בעמדות קשר 6-8 (מרכז המגרש), כדי שנטע יחזור לרשימות שלהם. זו התשובה שקיבלנו. הסיכוי שיהיה באירופה? 50-50, אני מאמין ומקווה שבסוף תגיע הצעה שתספק גם את חיפה וגם את נטע. הוא שחקן נבחרת מהטובים שיש".

גבי קניקובסקי: "גם אצלו המטרה היא אירופה. גם גבי רוצה, והוא אמר את זה לבעלים של מכבי נתניה. לישראל תמיד יהיה אפשר לחזור. אני מקווה שבתקופה שאחרי הקורונה, הכסף לא יהווה מכשול - באירופה כבר אין כסף כמו פעם. יש חמש קבוצות באירופה שרוצות אותו. הבעיה היא המחיר שמכבי נתניה דורשת, הוא גבוה מאוד. נקווה שהוא יהיה יותר ריאלי, כדי שכולנו נוכל לחגוג".

דוד קלטינס: "הוא יעזוב את באר שבע. או מעבר לים, או לקבוצה טובה בישראל".

תאי בריבו: "זה היה סיפור נוגע ללב. בינואר, תאי יכול היה לנהל מו"מ עם כל קבוצה. היו שתי קבוצות מהליגה הפולנית שהציעו סכומים יפים, העברנו טיוטות ודרכונים. ואז קיבלתי טלפון מחבר באופ"א, שאומר: יצא חוק חדש, שכל גילאי 23 לא עוברים בהעברה חופשית, אלא אם הם נולדו בין ינואר לאפריל. זו היתה אכזבה רגעית, אנחנו נעשה הכל ואני מאמין שבריבו ישחק בחו"ל".