הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

משנה מציאות: כך הפועל באר שבע החליטה לצרף את דור מיכה

התרומה המקצועית, השיחה הארוכה עם רוני לוי, הוויתור על מספר החולצה הקבוע והאם אלונה ברקת דרשה ממנו התנצלות? מאחורי המעבר שבב"ש מקווים שיהפוך אותם למועמדים לאליפות

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  12.07.21 - 10:50
תחילת כתבה

כמה ימים לפני שאלונה ברקת החליטה סופית שז'וסוואה לא ימשיך לעונה נוספת בהפועל באר שבע, רוני לוי קיבל הבטחה שדור מיכה יגיע במקומו. המאמן, שעוד התלבט אם ללחוץ על הישארות הפורטוגלי, הבין אחרי אותן שיחות כי הבאת מיכה על חשבונו תהיה הדבר הכי נכון למועדון, מקצועית וחברתית. מקצועית כי הוא מייעד לו את תפקיד הקשר מתחת לחלוץ (מספר 10), בדיוק אותה המשבצת של הפורטוגלי וחברתית כי בשיחות שקיים המאמן עם כדורגלנים בכירים, גם במכבי ת"א, הוא הבין שמיכה הוא נכס לחדר הלבשה.

לוי מכיר את אנורתוזיס פמגוסטה טוב מאוד. הוא אימן שם, נמצא בקשרים טובים גם עם ההנהלה החדשה ובקשר עד היום עם לא מעט אוהדים ושחקנים מהאי השכן. כולם היו באותה דעה: מיכה, בניגוד לעומר אצילי ובן שהר, הוא סיפור הצלחה בקפריסין והיה גורם מרכזי בזכייה בגביע.

לוי, שדרש לדבר לפני ההחלטה שלו עם איתי שכטר ואיתן טיבי, עשה זאת גם עם מיכה. לטענת גורמים בצוות המקצועי, השיחה בין השניים נמשכה למעלה מחצי שעה והחיבור היה מיידי. לוי, שנחשב בעיני רבים למאמן שדוגל בדיסטנס, השתנה בשנים האחרונות ומרבה להתייעץ ולשמוע. אחד מהאנשים איתם התייעץ הוא המנהל המקצועי אליניב ברדה, שבחודשים האחרונים נמצא בקשר רציף עם מיכה. 

אחרי שלוי נתן אור ירוק, הכדור היה בידיים של אלונה ברקת. זה לא רק 100 אלף יורו שהיא צריכה לשלם לקפריסאים כדי לפצות אותם על הגעתו כעת לבירת הנגב, זה גם המישור האישי ופרשת הנערות שנסגרה מחוסר אשמה. ברקת, שמעמד האישה חשוב לה לא פחות משלוש נקודות או ניצחון באירופה, בדקה את הנושא לעומק. היא לא חייבה את מיכה להתנצל שוב על האירוע ובחרה שלא להציב את זה כתנאי, אך בלי קשר מיכה אמר לה באחת השיחות שהוא מתכוון להתנצל שוב על המקרה המצער מבחינתו, וכך עשה. בכל מקרה, ברקת רואה בשחקני הכדורגל של ב"ש כמו ילדיה ואם חלילה אירוע כזה היה קשור באחד מבניה, היא היתה חושבת שמגיעה לו הזדמנות שנייה.

מכל השיחות שעשתה הבעלים עלתה התשובה שמיכה הוא אדם מיוחד. שהמקרה הזה לא מאפיין אותו. הבעלים ביקשה להיפגש עם אביו של מיכה ועם סוכנו רונן קצב. ברגע שהיא הבינה שמיכה לא משחק בב"ש כדי לגרום למכבי ת"א להחזירו, הפור נפל.

עם כל הכבוד לזרים, בב"ש יודעים שהקבוצה תקום ותיפול על מיכה שכבר מזמן לא פוחד לקחת אחריות על הכתפיים. הקפטן של מכבי ת"א בעבר, זה שלא עזב את המועדון מהרגע בו דרך על מגרש כדורגל, מגיע כדי להצעיד את האדומים שוב למקומות הראשונים ולהילחם ספורטיבית במכבי ת"א ובמכבי חיפה.

ויתור אחד כבר עשה מיכה בב"ש. אחרי שכל הקריירה שיחק עם המספר 15 על הגב, הוא לא ביקש מתומר יוספי לוותר לו ובמועדון כבר הכינו עבורו את החולצה מספר 10 שמסמלת המון בב"ש. האחרון שלבש אותה היה ז'וסוואה ולפני כן הסמל הכי גדול של הקבוצה בשנים האחרונות אליניב ברדה. בכל מקרה, גם אם מישהו אחר יבקש לקחת את המספר 10 (רמזי ספורי מעוניין), הוא לא יתעקש עליו.

עד עכשיו מיכה התאמן לבד ושמר על כושר במכבי פ"ת. למשחק הראשון מול הבולגרים באירופה הוא כנראה לא יהיה מוכן, אבל כולם יחכו ל-25.9.2021, אז מיכה יארח בטרנר את האקסית שהראתה לו את הדרך החוצה, מכבי ת"א.