הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

חוגג: "ניסו להפוך את ירושלים למצורעת"

הבעלים של בית"ר דיבר אחרי הפוסט בו הודיע על ביטול המשחק עם ברצלונה: "מאכזב שהם שמו את התנאי הזה. מסי הקשה עליי לקבל את ההחלטה, כי אמרו שהוא יגיע וישחק"

תומר לוי
תומר לוי  15.07.21 - 14:44
תחילת כתבה

סערת ביטול המשחק בין בית"ר ירושלים לברצלונה זה הנושא החם כעת, ומשה חוגג ידע זאת וערך שיחת וועידה עם התקשורת על מנת להבהיר את כוונותיו בפוסט שפרסם היום (חמישי) בעמוד הפייסבוק שלו.

"ברצלונה שלחו לנו אתמול חוזה והנושא של ירושלים עלה כמה פעמים, ואתמול הם הודיעו סופית שזה תנאי לקיום המשחק, שהם לא ישחקו בעיר הבירה של ישראל מסיבות שלהם. נורא התלבטתי. החלטה קשה שכל החלטה שלא הייתי לוקח לא הייתי שלם ממנה ומרוצה ממנה. גם אם הייתי מחליט שמשחקים בבלומפילד, לא הייתי שלם. לא נהנה משום החלטה, כל אחת קשה. אני אוהב את ברצלונה ואני מאוד אופתע אם במאה שנים הקרובות קבוצה כמו ברצלונה תגיע לשחק בישראל נגד קבוצה ישראלית".

"זו הייתה הזדמנות חד פעמית והיסטורית. רציתי להגשים חלום עבור אוהדי בית"ר ועבור הרבה אוהדים. זו הקבוצה האהודה בישראל, גם אני אוהד אותה מגיל צעיר. זה לא פשוט בכלל להגיע למצב שהגענו בזכות קשר טוב מאוד שיש לנו עם המועדון הזה. זה נורא מאכזב ששמו את התנאי הזה. אני לא כועס עליהם וגם אם הייתי בכיסא שלהם הייתי אולי חושב כמוהם מה להם ולסכסוך הזה עם כל הלחצים והספונסרים. יכול להבין את החלטתם והם יכולים להבין את החלטתי".

"לא יכולתי לתת יד למחרימים נגד ירושלים. ניסו להפוך את ירושלים למצורעת. מי שרוצה לבוא לשחק נגד נבחרת ישראל או נגד קבוצה ישראלית כמו בית"ר ירושלים, המקום זה בעיר הבירה של ישראל".

"אני לא אתן יד להחרים את הבירה שלנו. עשיתי את כל הסידורים, דחיתי משחק של בית"ר, אבל כשקיבלתי את החוזה הסופי והתייעצתי עם ראש העיר והרב שלי החלטתי לוותר. בית"ר הייתה צריכה להרוויח לא מעט כסף מהמשחק הזה והיה יכול לעזור לנו להביא עוד שחקנים, אבל כנראה שזה הגיע מלמעלה והכל לטובה. רציתי להיות נקי, וכדי להיות כזה אסור היה לתת לזה יד ולהיכנע לכל המכתבים ששיגרו כל מיני אנשים. לכן בלב כבד ביטלתי והודעתי לנשיא של ברצלונה לפני שכתבתי את הפוסט".

"אני חושב שמשחק כזה יכול היה לקדם דברים מאוד חיוביים שאני בעדם. מלחמה בגזענות, שלום וחשבתי שאפשר יהיה להצליח לקדם את הערכים האלה דרך המשחק הזה. אני שולט בבית"ר ולא בברצלונה ובאנשים שלא נלחמים על דברים שאני נלחם למענם".

כשנשאל למה לא לעשות היסטוריה ולהגיע לפשרה, אמר: "בקושי ישנתי בלילה. זו התלבטות אדירה. אם זה היה עובר לתל אביב משיקול עסקי, אז מילא, אבל ברגע שזה תנאי כנגד בירת ישראל זו בעיה. זה לתת יד לארגונים נגד ישראל ולא רציתי. ג'יבריל רג'וב וחברי כנסת ערבים וכאלה ששלחו מכתבים ואיימו מבחינתי זה להיכנע. תמונת ניצחון עם מסי בבלומפילד? אבל זה להחרים את עיר הבירה שלנו, וזו החלטה שבסוף קיבלתי שלא לקחת אותה".

"היו עליות וירידות, לכן טסתי לשם יותר מפעם אחת וחשבתי שהצלחתי לסדר אותם. ביממה האחרונה הופעלו לחצים שאני לא מודע להם לגמרי, אבל בשורה התחתונה קיבלתי חוזה מאוד אגרסיבי בהיבט של ירושלים ולא הייתי מוכן. אני לא תוקף את ברצלונה, יכול להבין. אם הייתי יושב בכיסא של הנשיא אולי הייתי מקבל את אותה ההחלטה. יש לו מערכות יחסים ואוהדים וזכויות שידור. אני קבוצת כדורגל, לא לוקח צדדים".

"דווקא מסי הקשה עליי לקבל את ההחלטה, כי אמרו שהוא יגיע וישחק. הייתה הסכמה שבעל פה שאם הוא חותם חוזה חדש, הוא היה מגיע וזה הקשה עליי, כי אני מאוד אוהב אותו. ברגע שהודיעו שירושלים זה טאבו והיא מוחרמת ואי אפשר אפילו ללכת לסיור בה, אז מבחינתי לא היה מנוס".

"לטעמי זה גול עצמי. כשאני בא ונלחם בצורה כזו, אז הצד השני צריך לבוא לקראת. העולם הערבי נתן גול עצמי. הם יצאו נגד וזה חבל מאוד. הגזענות לא ניצחה, אבל זה בטח לא תרם. אותו חבר כנסת שאמר שבית"ר זה מועדון גזעני הוא יחטוף תביעה. יש קבוצת אוהדים גזענית אבל לא מועדון גזעני. מה אני צריך להתבייש שאני בירושלים? לא הייתי שלם עם זה ולכן קיבלתי את ההחלטה. צריך להעריך את ההחלטה הזו היא החלטה ערכית. הפסדנו המון כסף".

בשיחה עם מחלקת הדוברות של ברצלונה הובהר: "אם מעולם לא יצאה הודעה רשמית על קיום המשחק, כנראה לא הבשילו התנאים לכך או שלא הצליחו לסגור את הפרטים סביבו, ולכן זה לא דווח. אם יש צורך להוציא הודעה רשמית, עושים זאת דרך האתר הרשמי. נכון לעכשיו, אין לנו מידע רשמי לגבי המשחק, לגבי ביטולו או קיומו".