הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אלוף האלופים בסכנה? בעיית הבידוד שצפויה למכבי חיפה

משרד הבריאות קבע: החל מיום שישי הבא, היום בו האלופה תחזור ממשחק החוץ מול טביליסי במוקדמות הקונפרנס ליג, חובת בידוד תחול גם על החוזרים מגאורגיה. במועדון מקווים שיוחרגו

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  16.07.21 - 13:33
תחילת כתבה

כשהיא מאוכזבת מההדחה מליגת האלופות, נחתה אתמול (חמישי) מכבי חיפה בישראל ותחל את ההכנות למשחק נגד דינמו טביליסי בחמישי הקרוב במסגרת הקונפרנס ליג. אם לא די בהדחה המוקדמת, הירוקים עומדים בפני בעיה נוספת: ברק בכר וחניכיו, שהוגרלו מול טביליסי במוקדמות הקונפרנס ליג, עשויים להיכנס לבידוד עם החזרה מגיאורגיה בשישי הבא (23.7).

ההסבר הוא כזה: החל מיום שישי הבא, יחיל משרד הבריאות חובת בידוד על החוזרים ממספר מדינות חדשות - ובהן גאורגיה. באותו יום ממש הירוקים אמורים לחזור ממשחק החוץ, שיהיה הראשון מבין השניים, נגד דינמו טביליסי בקונפרנס ליג. במועדון התעדכנו בנושא, ומקווים שיוחרגו מההחלטה. יש לציין שב-25.7 ישוחק משחק אלוף האלופים נגד מכבי ת"א ובהמשך השבוע אמור להתקיים הגומלין מול טביליסי, שני משחקים שכעת נמצאים בסכנה ומשרד הבריאות יצטרך לתת עליהם את הדעת.

וחזרה להדחה. המגמה שהחל מאמן הקבוצה, ברק בכר, ברשתות החברתיות - נמשכה גם אמש כאשר הקשר הספרדי, חוסה רודריגס, ומאמן השוערים, גיא ויזינגר, העבירו מסרים אופטימיים לשחקנים ולאוהדים המאוכזבים. במכבי חיפה יודעים שמצפה עבודה רבה ולא מקלים ראש ביריבה הגיאורגית, למרות שמאזן הכוחות נוטה באופן ברור לטובתה של האלופה הישראלית. "אנחנו חזקים ונתאושש מההדחה, גם בעונה שעברה ידענו להתרומם לאחר אכזבות וכך יהיה גם הפעם", אמרו במועדון.

במקביל, הירוקים ינסו להגיע לסיכום עם טאלב טוואטחה על עזיבתו, כאשר גם מוחמד עוואד, נהוראי יפרח, רוני לאופר, סאקו טורה ודויד אקווה לא יהיו חלק מהסגל של האלופה בעונה הקרובה. גם טימוטי מוזי עשוי לצאת להשאלה.

בתוך כך, אוהדי הקבוצה פנו למועדון והבהירו כי ברצונם להגיע למשחק נגד טביליסי בגיאורגיה. במכבי חיפה הוציאו הודעה בנושא: "לאור בקשות אוהדים רבים ללוות את הקבוצה במשחק החוץ בגיאורגיה, לפי הוראות אופ"א לעונת המשחקים 21-22 התקפות בשלב זה עד הודעה חדשה, לא תותר כניסה של קהל חוץ והתקנה המאפשרת לקהל החוץ לקבל עד 5% מתכולת האצטדיון בטלה. מועדון הכדורגל מכבי חיפה מבקש מאוהדיו לנהוג בהתאם להוראות אלה וזאת על מנת למנוע אי הבנות בנושא".