הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"מכבי ת"א היא צעצוע ישן בשביל גולדהאר, היא כבר לא מרגשת אותו"

אייל ברקוביץ' בביקורת על מחזיקת הגביע: "היא פשוט לא במשחק לגבי רכש, לא יכול להיות שברק יצחקי לא דומיננטי. כבר קיץ שני שהם לא מתכוננים כראוי". גם מכבי חיפה חוטפת: "כל הרושם מהאליפות נמחק, אם דהן לא משחק - למה הבאת אותו? הכדורגל נמצא בירידה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.07.21 - 11:10
תחילת כתבה

רגע האמת של העונה האירופית במכבי תל אביב הגיע: השבוע, ביום חמישי, הצהובים יעלו למפגש הראשון במוקדמות ה"קונפרנס ליג", כשתצא למונטנגרו למפגש מול סוטייסקה. אלא שההכנה של הצהובים, נכון לעכשיו, רחוקה מאידיאלית: רק שני שחקני רכש חדשים הגיעו, הבלם עידן נחמיאס והחלוץ אוסאמה חלאיילה, כשגם ברמת הזרים לא הגיעו שחקנים חדשים.

זאת, כשבמקביל עזבו את הקבוצה מספר עוגנים משמעותיים. איתן טיבי הלך לבאר שבע, יחד איתו גם איתי שכטר; אלכסנדר פשיץ' לא חזר, וגם דור פרץ חתם בוונציה האיטלקית. מצבה של מכבי עלה גם ב"אולפן הלילה", ומי שהביע את דעתו היה הפרשן וכדורגלן העבר, אייל ברקוביץ'.

"מועדון כמו מכבי ת"א לא יכול להחביא את המנהל המקצועי שלו", מיקד ברקוביץ' את הביקורת, "מה התפקיד של ברק יצחקי? לא מכיר מצב שבו ממנים בנאדם והוא לא אומר מילה. מנהל מקצועי צריך להוביל את המועדון. אני מצפה שיחתים שחקנים, שיהיה יותר מעורב.."

"אם אני הייתי במצב הזה, לא הייתי נותן לקיץ הזה לעבור:  לא יכול להיות ששכטר ופשיץ' עוזבים, אין חלוצים במקומם; לא יכול להיות שהשחקן הכי טוב, דור פרץ, עוזב - אין מישהו במקומו. יונתן כהן תכף עוזב...  כבר קיץ שני שמכבי תל אביב לא מתכוננת כראוי לעונה. אני יכול להביא לך רשימה של שחקנים ישראליים שמכבי חיפה וב"ש קנו, מכבי ת"א לא במשחק".

"אמרתי את זה כבר כשהם לקחו אליפות: הרגשתי כבר לפני כמה שנים שמכבי תל אביב היא צעצוע ישן בשביל גולדהאר, היא כבר לא מרגשת אותו. בהתחלה הוא התרגש ושם הרבה כסף, עכשיו זה עוד עסק שלו. אני לא מבין איך בעלים של קבוצת כדורגל לא מגיע לעסק שלו. לא קונה את זה. הוא משקיע המון, והלוואי שהיו עוד מאה כמוהו, אבל הוא פשוט לא במשחק".

אבל לא רק מכבי תל אביב היתה על המוקד, גם האלופה: מכבי חיפה סיימה שבוע מאכזב, לאחר שהודחה מליגת האלופות כבר אחרי סיבוב אחד, עם ההפסד 2:0 בקזחסטן לקייראט. ברקוביץ' ביטא את האכזבה היטב: "לא יכול להיות שאני, בתור בכר, מבקש ממך הבעלים שלושה שחקנים - אורי דהן, עלי מוחמד ודין דוד - וכל השלושה לא משחקים. ציפיתי ממכבי חיפה לעבור את קייראט. כל הרושם של האליפות היפהפיה שראינו נמחק. ברק בכר עשה טעות, היה לו סגל נהדר - והוא היה צריך לשמור על אותו הסגל".

"כל הכדורגל נמצא בירידה. אנחנו פשוט לא ברמה של אירופה, עם כל ההשקעה", התייחס ברקוביץ' למצב הכללי, "לא הגענו לשלב הבתים בליגת האלופות כבר שנים.. בליגה האירופית אנחנו מדשדשים. אני זוכר שכשהיינו בשיא, היינו מקום 17-18, היום אנחנו במקום מאה. לא ראינו את הנבחרת מנצחת, הקהל בורח מהמגרשים.. אז על מה אנחנו משחקים אותה כל כך הרבה? אנחנו ברמה של קייראט, וקייראט ברמה של כלום".