הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"אין למכבי תל אביב את העוצמות שהיו לה בעבר"

מצד אחד המאזן המדהים מול מכבי חיפה, מצד שני תוצאות רעות ואובדן הכוכבים. הצהובים יחפשו ניצחון בכורה העונה בליגה מול היריבה המושבעת. שרן ייני ואבי ריקן צפויים לפתוח בקישור

תומר לוי
תומר לוי  18.09.21 - 16:00
תחילת כתבה

הדומיננטיות של מכבי ת"א בעשור האחרון מתורגמת לא רק לזכיה בתארים, אלא גם במאזן המדהים שלה מול מכבי חיפה. הצהובים שומרים על רצף בן 5 שנים של 17 משחקים ללא הפסד ליגה מול היריבה המושבעת. אלא, שאיבוד האליפות אשתקד ופתיחת העונה החלשה, אולי מרמזות על שינוי הסטטיסטיקה, כאשר השתיים יפגשו הערב (שבת, 20:30) בבלומפילד.

כזכור, מכבי ת"א איבדה במהלך השנתיים האחרונות ארבעה ישראלים בכירים - דור מיכה, עומר אצילי (אשתקד), דור פרץ ויהונתן כהן (העונה). בשוק הישראלי אין תחליף לשחקנים מסוג זה ומכאן הירידה הברורה ביכולת של מכבי ת"א. לכך יש להוסיף את אייל גולסה שהיה פצוע אשתקד וכמובן את איתי שכטר ואיתן טיבי בעלי הניסיון שעזבו בקיץ האחרון להפועל ב"ש.

הזרים במכבי ת"א טובים, אבל ספק אם הם אלה שמסוגלים להוביל לבד לתארים והישגים. "זה לא שמכבי ת"א לא מסוגלת לנצח היום את מכבי חיפה, ברור שהיא מסוגלת. אבל אין לה את העוצמות שאפיינו אותה באליפויות האחרונות ולאורך עונה שלמה קשה יהיה לה להתחרות במכבי חיפה", אומר גורם שמקורב לשתי הקבוצות.

יש גם את עניין הלחץ. מכבי ת"א מגיעה הרבה יותר לחוצה למפגש משום שאספה רק נקודה משש אפשריות, ובשבוע הבא מחכה לה הפועל ב"ש החזקה. אם היא לא תנצח אפילו לא אחד משני המשחקים האלה, הלחץ יגבר מאוד גם אצל הקהל שכבר מגלה סימנים של חוסר סבלנות ולא אוהב איך שהקבוצה נראית ומשחקת.

המאמן פטריק ואן לוון, שלא מאמין בשינוי של שיטת משחק ודבק בעקרונותיו, חתם לשנתיים ובקבוצה לא ימהרו לעשות מהפכה נוספת, אבל אין ספק שהפסד היום למכבי חיפה ושעון החול עשוי להתהפך הרבה יותר מהר מהצפוי.

ההרכב המשוער: דניאל פרץ; אנדרה ג'ראלדש, לואיס הרננס, עידן נחמיאס, אופיר דוידזאדה; דן גלזר, שרן ייני (עדן שמיר), אבי ריקן; אדוארדו גררו (מתן חוזז), גבי קניקובסקי, סטיפה פריצה.