הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

גלוי ונעלם: מאחורי ויתור פ"ת על אמבנגה

המחלוקת החוזית והבעיה מול ב"ש. הסיפור המרתק בפנים

הדר יעקבי
הדר יעקבי  10.10.21 - 12:28

מכבי פתח תקווה הודיעה היום (ראשון) רישמית כי החליטה לא לצרף לשורותיה את החלוץ אבליה אמנגה לאור בעיות השחקן מול קבוצות טארק גרוזני ודינמו מינסק.

אמבנגה הגיע לארץ לפני כשבועיים ולאחר תוצאת בדיקת קורונה שניה הגיע לפני כשבוע למתחם האימונים של הקבוצה על מנת לחתום באופן רישמי. החלוץ הצטרף לאימוני הקבוצה ואף ליום גיבוש שנערך אך היום נודע כי עזב את הארץ כבר בשישי האחרון לאחר שבשבוע שעבר הגישה קבוצתו, דינמו מינסק, תלונה רישמית לפיפא על הפרת חוזה באופן חד צדדי מצידו.

כזכור, המגעים עם החלוץ החלו כבר בינואר אך לא הבשילו לכדי הצטרפות רישמית ובמועדון היו משוכנעים שהפעם הדברים יסתיימו אחרת. מכבי פתח תקווה תפגוש בעוד שבוע בדיוק את הפועל באר שבע בטרנר ללא שחקני רכש חדשים, אחרי שהשיגה במחזור האחרון ניצחון ליגה ראשון מול הפועל חיפה.

במכבי פתח תקווה מספרים כי צוותי הקבוצה הביעו עניין גבוה בשחקן כבר בשנה שעברה, אך לאחר שפנו לסוכן הצרפתי שלו הבינו שלא אפשרי לצרף אותו לקבוצה. הפעם הסוכן פנה אליהם והציע להם את השחקן בטענה שהוא חופשי ובקבוצה החליטו לצרפו.

"ברגע שהוא הגיע לארץ הבנו שהוא לא בדיוק שחקן חופשי" סיפרו בקבוצה, "ממה שהבנו לא שילמו לו משכורת ומבחינתו החוזה שלו בוטל בגלל זה, אבל מבחינת פיפא זה לא בוטל". בקבוצה החליטו לא לקחת סיכונים ולבטל את ההתקשרות עם החלוץ לפחות עד אשר יסדיר את ענייניו מול פיפא.