הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

שני אוהדי מכבי חיפה הורחקו לחצי שנה מטדי

השניים שוחררו למעצר בית ומתכוונים להגיש תלונה למח"ש

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  18.10.21 - 11:41
תחילת כתבה

למצולמים שבראש הידיעה אין קשר לכתבה

הריקושטים מהעימות בין אוהדי מכבי חיפה למאבטחים בטדי עדיין ניתזים. היום (שני) שוחררו שניים מתוך שלושת העצורים למעצר בית עד לרביעי ובנוסף נגזר עליהם עונש הרחקה מהאצטדיון בירושלים למשך כחצי שנה. על פי העדויות, התבקשו האוהדים שלא עטו מסכות בניגוד לחוק להתלוות לפקחים על מנת להעביר להם דו"ח, אך העניינים התחממו והחל עימות פיזי בין הצדדים. השניים, אגב, מתכוונים להגיש תלונה למחלקה לחקירת שוטרים.

עוה"ד שלומית עדיקא המייצגת את שני אוהדי מכבי חיפה: "אני מברכת על שחרור מרשיי ועל כך שהדבר נעשה בהסכמת משטרת ישראל. החומרים שבידינו יועברו למח"ש, שם תתברר התמונה האמיתית ותיחשף האלימות המשטרתית שהופנתה כלפי אוהדים שכל חטאם היה שהגיעו לעודד את קבוצתם כפי שהם עושים שנים רבות".

במכבי חיפה נטען: "המשטרה השתמשה באגרסיביות יתרה ובאכיפה ברוטלית. מראות של שוטרים מפעילים כוח קשה מול אוהדים רק ירחיקו עוד ועוד אנשים מהאצטדיונים. הייתה אכיפה בררנית של יציע אחד בלבד. במשטרה צריכים לבדוק את עצמם, הוציאו את השוטרים מהיציעים מהסיבה הזו".

אוהד של מכבי חיפה שנכח באירוע וסירב להיחשף סיפר: "מלבד אוהדי מכבי חיפה היו גם אנשי אבטחה ואוהדי הפועל ירושלים ללא מסכות, אך התנכלו לנו. אני לא אחזור לטדי, אין טעם. אנחנו באים מכל הארץ לעודד את הקבוצה שלנו, לא כדי להתעמת עם אף אחד".

אחד מהשוטרים שנפצעו אושפז עם שבר באפו, והעצורים שהובאו להארכת מעצר חשודים בין היתר בתקיפת שוטר, עבירה שדינה מאסר עד שלוש שנים. במשטרה טוענים בכל תוקף שאוהדי מכבי חיפה היו אלה שהחלו לפעול באלימות ותקפו שוטרים. בהודעתם נמסר: "משטרת ישראל לא תאפשר כל גילוי אלימות, ובפרט כלפי אנשי החוק המבצעים את תפקידם לשמירת הציבור ובריאותו".