הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"סגירת החשבון" והערב של ספורי: סיכום ה-1:3 של הפועל באר שבע

האדומים חיברו ניצחון רביעי רצוף לראשונה מזה שנתיים, במועדון היללו את רוני לוי ("מי שאמר שהוא מאמן הגנתי, לא יודע על מה הוא מדבר") וטענו שבנבחרת צריכים להתייחס לקשר ("יש עוד שחקנים גם מחוץ למכבי ת"א ומכבי חיפה") וגם: סוגיית הפנדל של גורדנה והתחרות בקישור

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  24.10.21 - 06:17

למעלה משנתיים עברו מאז הפעם האחרונה שהפועל באר שבע רשמה ארבעה ניצחונות רצופים בליגה. אז על הקווים עמד ברק בכר ואתמול (שבת) היה זה רוני לוי שהוביל את האדומים לנתון מרשים בדרך לשמירה על המקום הראשון בטבלה. ההבדל בין אז לעכשיו הוא שרוני לוי משלים ארבעה ניצחונות רצופים, כשמתוכם שניים על מכבי תל אביב ומכבי חיפה, מה שמעצים את ההישג.

"מי שאמר שרוני לוי מאמן הגנתי לא ידע על מה הוא מדבר", החמיאו בב"ש למאמן. "ההכנה שלו למשחק, גם מול האחרונה בטבלה נהדרת. השבוע התכוננו כאילו למשחק גמר גביע". שחקנים בב"ש סגרו חשבון גם עם אלו שביקרו בתחילת הדרך: "היו כאלו בקיץ שהרימו גבה, עכשיו שיאכלו את הכובע". ראשי המועדון נראו מחוייכים אמש אחרי שריקת הסיום כשמלבד השחקנים והצוות המקצועי הודו לקהל, ששוב הוכיח עד כמה הוא עוצמתי וכמו נגד מכבי פתח תקווה, גם אתמול הגיעו למעלה מ-10 אלף צופים. 

מעל כולם, ולא בפעם הראשונה העונה בלט רמזי ספורי. השחקן שכבש ובישל מוכיח מתחיל העונה שברגע שנותנים לו ביטחון הוא יודע להחזיר על הדשא. בעוד אצל יוסי אבוקסיס הוא שיחק באגף מדי פעם והעדיף לעבור בהשאלה למ.ס אשדוד, רוני לוי נותן לו שקט.

אגב ספורי, שחגג שלשום יום הולדת 26, החליט עם ניקיטה רוקביצה לאפשר לרועי גורדנה לבעוט כדור עונשין מ-11 מטרים כדי להכניס את הקשר לעניינים אך לצערו הוא החמיץ. "אני בן אדם שאוהב סדר ולהבא מי שאני החלטתי שבועט, וזה רמזי ספורי, אז הוא יבעט גם אם יש שחקן שמרגיש שהוא רוצה לבעוט", אמר לוי.

ספורי, שהפך לאב טרי לא מזמן והביא את ילדו למשחק בטרנר, רץ אליו ולאשתו ביציע. "אני מרגיש שאני בכושר הכי טוב בקריירה שלי. דיברתי עם מאמנים על זה שאני קבור באגף ואני מרגיש הכי נוח באמצע מתחת לחלוץ. זה התפקיד שאני יכול לביא את היכולות שלי יותר לידי ביטוי. אני יודע שדור מיכה גם משחק בתפקיד הזה. התחרות היא בריאה והוא שחקן מצוין", אמר.

בנוסף, במועדון הביעו פליאה מדוע ספורי לא נספר על ידי המאמן הלאומי ווילי רוטנשטיינר. "יש עוד שחקנים גם מחוץ למכבי ת"א ומכבי חיפה שמגיע להם ללבוש את המדים הלאומיים" אמר גורם במועדון.

"אם הקבוצה כובשת שלושה שערים ועדיין יש ציפיות ליותר אני מאוד שמח מזה" אמר רוני לוי. "הרגשתי שהקהל דחף את הקבוצה בצורה יפה מאוד מאוד חיובי ומאוד תומך. הקהל של ב"ש נפלא".