קונטה מפרגן: "גרמניה הנבחרת הטובה ביורו"

הקרב הכי גדול של רבע גמר היורו יפגיש מחר את גרמניה עם הסקוודרה אזורה, שסובלת מבעית חיסורים בקישור. קונטה זכה לתמיכה מדל פיירו: "הנבחרת מזכירה את זו מ-2006"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.07.16 - 22:14
תחילת כתבה

בין ארבעת משחקי רבע גמר יורו 2016, יש משחק אחד שסומן כבולט והמרכזי מכולם, כזה שהיה יכול להיות בקלות הגמר עצמו. איטליה וגרמניה יפגשו בראשון ב-22:00 בבורדו, בקרב בין אלופת העולם לסגנית אלופת אירופה. אגב, בחודש מרץ האחרון שתי הנבחרות נפגשו למשחק ידידות והמאנשאפט חגגה 1:4 אדיר.

האיטלקים מגיעים עם צרות בקישור. דניאלה דה רוסי פצוע בעוד שאנטוניו קנדרבה ותיאגו מוטה מושעים, מה שלא מותיר לאנטוניו קונטה אפשרויות רבות. לפי התקשורת בארץ המגף, עם זאת, מי שצפוי להיכנס ל-11 נגד הגרמנים הוא סטפנו סטורארו מיובנטוס. שאר ההרכב לא צפוי לעבור שינויים.

מדובר במפגש בין שני שוערים שעדיין לא ספגו אף שער בכל היורו. מנואל נוייר שמר על רשת נקיה בכל ארבעת המשחקים בהם שיחק, בעוד שהשער היחיד שהאיטלקים ספגו הגיע כאשר סלבטורה סיריגו החליף את ג'אנלואיג'י בופון הוותיק בין הקורות במשחק נגד אירלנד, לו לא הייתה חשיבות מבחינת איטליה.

למרות הבעיות בהרכב של הסקוודרה אזורה, מאמן גרמניה, יואכים לב, לא מקל ראש. "יש לנו 50 אחוז סיכוי לנצח", ניתח מאמן המאנשאפט בראיון ל"בילד", "נעשה את הכל כדי להצליח. השחקנים מאוד מרוכזים, התכוננו למשחק נגד איטליה באינטנסיביות ואנחנו מלאי ביטחון עצמי".

לב יודע ששום דבר שקרה עד כה ביורו לא משתווה למפגש מול איטליה: "אנחנו ניצבים בפני המשוכה הכי גבוהה ביורו. אנחנו מודעים לכך שנגדנו יתייצבו אמני ההתגוננות, שלא מאפשרים ליריבות שלהם להגיע למצבים. אנחנו חייבים לדעת לנצל את המצבים שבכל זאת נגיע אליהם. אנחנו חזקים בהתקפה, ואני יודע שלאיטלקים יש כבוד רב כלפי השחקנים שלנו".

מי ששלח עידוד לנבחרת איטליה הוא כוכב הנבחרת בעבר, שהבקיע נגד גרמניה בחצי גמר מונדיאל 2006 - אלסנדרו דל פיירו. "לאיטליה יש את כל מה שצריך", טען הנסיך, "זה המשחק שהכי מעניין להתמודד איתו, ואם נעבור את הקרחון הזה ייפתחו אופציות מסקרנות. הדמיון האמיתי עם הנבחרת שלנו ב-2006 הוא הרוח הקבוצתית - הנבחרת לא בנויה על כישרון".

מאמן נבחרת איטליה, אנטוניו קונטה, החמיא לגרמניה במסיבת העיתונאים: "אנחנו נמצאים בכושר טוב ומשחקים טוב. יש לי אמונה שלמה בחבורה שלנו. אנחנו מתמודדים מול יריבה קשוחה מאוד, שיש לה הכל - פיזיות, כישרון. הם מאורגנים וממושמעים ובעיניי הם הקבוצה הכי 'שלמה' בעולם. יש להם יחידים מצויינים, וכל הנבחרת טובה כיחידה אחת".

"אנחנו מחשיבים את גרמניה לנבחרת הכי טובה בטורניר. ניסינו בימים האחרונים ללמוד את המשחק שלהם. זה הולך להיות משחק שונה לחלוטין ממה שהיה מול ספרד. אנחנו צריכים לדעת לפגוע בהם בנקודות החלשות. זה רבע הגמר ואם אנחנו רוצים להתקדם אז אנחנו צריכים לבוא גם בגישה הגנתית וגם התקפית".