ג'יג'י בופון בכה: הוכחנו שהכל אפשרי בכדורגל

שוער איטליה היה נרגש בסיום: "נאבקנו עד טיפת הזיעה האחרונה שלנו"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.07.16 - 01:19

תגיות: איטליה

תחילת כתבה

מה לא אמרו על איטליה לפני היורו, שהדור המבוגר כבר עשה את שלו, ושהשחקני הצעירים אפורים ורחוקים מלהתאים לטופ האירופי, אך החבורה של אנטוניו קונטה ענתה לכולם ביורו, והוכיחה שאסור היה להפסיד אותם. הסקוודרה אזורי הרשימו, הדיחו את אלופת אירופה ספרד, אך המסע שלהם אל עבר התואר נקטע לאחר שהפסידו 6:5 בפנדלים לגרמניה לאחר 1:1 בתום 90 דקות.

לא מעט גיבורים טראגיים ניתן למצוא בסגל הסקוודרה אזורה. לאונרדו בונוצ'י הבקיע בפנדל הראשון אותו ביצע בקריירה וכפה שוויון, אך החמיץ מהנקודה הלבנה. סימונה זאזה נכנס כמחליף בדקה ה-120, ובנגיעה הראשונה שלו בכדור בעט פנדל רשלני לשמיים, וגם בופון הבלתי נגמר, לא הצליח למנוע את ההפסד. למרות ההדחה ב-8 האחרונות, דבר אחד הוכח מהטורניר: איטליה כאן, והיא כאן כדי להישאר.

"אני מצטער עבור הבחורים, הם נתנו את כל מה שיש להם נגד יריבה חזקה מאוד. חבל מאוד, היינו יכולים לנצח", תיאר המאמן, אנטוניו קונטה, את התחושות בסיום, "החרטה היחידה שלי היא שהפסדנו בפנדלים. החבר'ה האלה משחקים עם מחויבות, גאווה ואהבה לחולצה". עבור המאמן זה היה המשחק האחרון על הקווים של איטליה, ובעונה הבאה הוא כבר ידריך את צ'לסי: "אני שמח שחוויתי את החוויה הזו - להיות על הספסל של הנבחרת הלאומית זה משהו שתמיד מעניק לך רגשות עמוקים. עבורי זו פרידה זמנית".

המנהיג הבלתי מעורער של האזורי, ג'יג'י בופון בן ה-38, רשם עוד טורניר נהדר מבחינתו בו ספג רק שער אחד, אך לא מנע את ההדחה של נבחרתו. ייתכן שעבור שוערה הוותיק של יובנטוס, שכבר מזמן הפך לסמל של הכדורגל האיטלקי, זה היה משחק הפרידה מהמדים הלאומיים.

בופון התקשה להסתיר את סערת הרגשות בה היה בסיום המשחק ואף הזיל דמעה, במראה קורע לב. לאחר מכן, התפנה השוער לסכם את הטורניר של נבחרתו: "עשינו הכל וזה כמעט הספיק. הוכחנו שברגע שמתאמנים חזק ועובדים על טקטיקה כקבוצה מגובשת, שום דבר הוא לא אפשרי".

השוער המשיך להחמיא לחבריו: "הוכחנו איך קבוצה של גברים נאבקת עד טיפת הזיעה האחרונה. נתנו את הנשמה בכדי להגשים את החלום. לכולנו יש את הסיבות לבכות. נתנו כל כך הרבה וזה היה קרוב. זה מדהים לחשוב שגרמניה החמיצה 3 פנדלים וזה לא הפסיק לנו בשביל לנצח. ההפסד הוא הלם בשביל כולנו, אבל נהיה חייבים להמשיך קדימה".

לאונרדו בונוצ'י, אולי שחקן הטורניר של האיטלקים, הפך לאחד מהגיבורים הטראגיים של הסקוודרה אזורה, אך כמו תמיד עמד מול המיקרופונים ולא התבייש לומר את אשר על ליבו: "זה כואב מכיוון שהיו לנו כל כך הרבה הזדמנויות לסגור את דו-קרב הפנדלים. אני חושב שהנבחרת הייתה נהדרת וייצגה את איטליה בצורה נלהבת. אנחנו עוזבים בראש מורם. אני גאה שהייתי חלק מהנבחרת הזו. עמדנו בגבורה מול אלופת העולם. זה מאכזב את כולנו".

מי שמשך את מירב תשומת הלב ברשתות החברתיות הוא סימונה זאזה, שנכנס כמחליף בדקה ה-120 בכדי לבעוט את אחד הפנדלים. החלוץ בצעדי ריקוד החמצת פנדל של גרמניה, אך בהמשך פספס בעצמו מהנקודה הלבנה.

קבלו את מיטב הממים שצוחקים על זאזה