הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בקרוב: אופנוע על חשמלי של טריומפף

שיתוף פעולה בין עולם הדו-גלגלי לענף ה-F1 מבטיח אופנוע-קצה מיוחד

בועז קורפל
בועז קורפל  29.03.21 - 08:00

תגיות: אופנועטריומף

תחילת כתבהיצרנית האופנועים הבריטית טריומפף ומחלקת הטכנולוגיה של וויליאמס פורמולה 1 עסוקים בימים אלה בפיתוח של אופנוע על חשמלי שעשוי להיות אחד הכלים הדו גלגליים החזקים ביותר. טריומפף אמנם הודיעו לפני שנתיים כי הם יוצאים לדרך חשמלית ודגם האב טיפוס גם קיבל מיתוג שנקרא TE-1 אבל מאז ההודעה ההיא, ירדו בטריומפף מתחת לפני השטח ועבדו קשה יחד עם וויליאמס על מנוע חשמלי רב עוצמה עם הספק מרבי רגעי של 174 כוחות סוס והספק יציב ומתמשך של 107 כוחות סוס. בטריומף אומרים כי מדובר במנוע קל משקל שמשקלו 10 ק"ג בלבד.
 
מחלקת הפיתוח הטכנולוגי של וויליאמס שקדה על מארז סוללות מיוחד, קל משקל עם קיבוליות גבוהה ועל פי הנתונים שפורסמו לאחרונה מדובר במארז סוללות עם נתון מדהים של 15kWh שניתן לטעינה מהירה עד 80% תוך פחות מ-20 דקות וזאת עשויה להיות פריצת הדרך החשובה שהאופנוע הזה יבשר לתעשיית האופנועים כולה שמגששת את דרכה בעולמות החשמליים ממש כמו תעשיית הרכב שכבר נמצאת שם בתהליכים מתקדמים אם כי עדיין לא הגיעו שם למכלולים ארוכי טווח במחיר נגיש עם יכולת טעינה סופר מהירה שתתקרב למשך הזמן שהנהגים מעבירים בתחנות הדלק. טריומפף אמנם לא פרסמו נתון רשמי של טווח נסיעה אך ככל הנראה מדובר במרחק של 200 ק"מ בין הטעינות.
 
מחלקת העיצוב והתכנון של טריומפף בחרו שלא ללכת באופן מובהק על עיצוב שידגיש את היותו של האופנוע חשמלי. העיצוב שמבוסס על תפיסת הדגם שנקרא Street Triple ידגיש את סגנון הנייקד בשילוב אלמנטים עתידניים וחדשניים גם יחד והאופנע עשוי להיות אחד הדגמים המוחצנים והיפים ביותר. חברת טריומפף וגם וויליאמס נהנים ממימון מלא של ממשלת בריטניה שממשיכה את הקמפיין ארוך הטווח שלה למימון וקידום תעשיית רכב ללא זיהום. מבחינת טריומפף לא מדובר בהרפתקה חד פעמית כי אם בפלטפורמה כללית שעליה ייבנו אופנועים נוספים בעתיד.
 
הפרויטקט התעכב מעט בגלל בעיות הקורונה בבריטניה, אבל כעת דומה שהתהליך הסתיים ובקרוב נראה את האופנוע בנסיעה מלאה.