עוד עמדות טעינה מגיעות לקניונים

בקרוב נוכל להשתמש ב-120 עמדות טעינה נוספות ב-15 מרכזי קניות ברחבי הארץ

בועז קורפל
בועז קורפל  06.10.19 - 14:06
תחילת כתבה

בסרטון: נהיגה ראשונה בישראל ב-אאודי אי-טרון החשמלי (מתוך תכניות "עולם הרכב")

 

בואו ונתחיל עם כמה עובדות מעניינות שנוגעות לכל אחד מאיתנו: עד שנת 2025 מספר הרכבים החשמליים בישראל צפוי להגיע לכ-190,000 (כ-23% ממכירות כלי רכב פרטיים בישראל) ויידרשו בישראל כ-150,000 אלף עמדות טעינה פרטיות וכ-13,000 אלף עמדות טעינה ציבוריות. לפיכך, הנוף של מגרשי החנייה ושל מקומות החנייה הציבוריים עומד בפני שינוי.

 

כניסתן של המכוניות החשמליות בשנים הבאות לכבישי ישראל עשויה להיות קלה ונוחה יותר. זאת בין השאר בזכות היערכות מבורכת של גופים עסקיים ומוניציפליים ברחבי הארץ לקראת הגעתן של המכוניות ומילוי הצורך של בעליהן לנצל את זמן החניה במהלך ביצוע קניות, או סידורים אישיים אחרים בכדי לטעון את המכונית כחלק מהשירות שאותם מקומות יעניקו ללקוחותיהם.

היום (ראשון) פורסם כי קבוצת עזריאלי וחברת סונול EVI מקבוצת סונול, חתמו על הסכם משותף להתקנת 120 עמדות טעינה לכלי רכב חשמליים ב-15 מרכזים מסחריים בבעלות קבוצת עזריאלי. מדובר במרכזי קניות שנמצאים במיקומים אסטרטגיים בסמוך לצירי תנועה ראשיים ובמרכזי הערים. פרט ללקוחות המזדמנים של אותם קניונים, עמדות הטעינה ישמשו גם את עובדי המשרדים הממוקמים באותם קניונים ואת אלה שעובדים במקומות סמוכים ואלה יזכו לטעינה גם בזמן העבודה. 

ההסכם נחתם לאחר פרסום תוצאות קול קורא של משרד האנרגיה המעניק תמיכה בפריסת עמדות טעינה במקומות ציבוריים. במסגרת זו, הקצה משרד האנרגיה 30 מיליון שקל לצורך הקמת תשתית טעינה לשנים 2019-2021.

בשנת 2018 נמכרו בעולם 2 מיליון כי רכב חשמליים, גידול של 100% בהשוואה לשנה שקדמה לכך כאשר התחזיות ל-2019 מראות על צמיחה גדולה עוד יותר בעקבות שינוי תקנות זיהום אוויר במדינות רבות בעולם. 

אייל חנקין, מנכ"ל קבוצת עזריאלי: "אין ספק כי מרכזים מסחריים וחניונים ציבוריים הם חלק בלתי נפרד מפריסת התשתית ההכרחית לקידום מהפכת הרכב החשמלי בישראל. ההסכם הנוכחי יאפשר לנו להציע רשת רחבה ומתקדמת בנכסים הקיימים, ובמקביל הקבוצה מטמיעה את נושא תשתיות הטעינה בכל הפרויקטים העתידיים שלה ברחבי הארץ."

עמית אקשטיין, מנכ"ל סונול EVI: "שיתוף הפעולה עם קבוצת עזריאלי הינו צעד משמעותי עבורנו, ומהווה עוד שלב בהפיכת חלום הרכב החשמלי למציאות עבור נהגים ישראליים. אנו נמשיך ונפעל עבור קהל לקוחותינו בהחדרת טכנולוגיות חדשות למען עולם חסכוני ונקי יותר".