הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

תקווה דו גלגלית

מארק מארקס שופע מחמאות ("הוא מדהים ובדרך להישגים"), אנשי המקצוע מתמוגגים ("הוא רוכב מהבטן") והוא לא מפסיק לחייך. אופיר קייסי רק בן 10, אבל כבר יצר חיבור מיוחד עם אלוף המוטו GP ומסומן ככישרון על. סיפורו המדהים של רוכב צעיר שחי בחלום

תמי גורלי  02.12.17 - 09:44

תגיות: מוטו GP

תחילת כתבה

ב-12 בנובמבר כשמארק מארקס הוכתר אלוף העולם בפעם השישית ועשה את הקפת הניצחון שלו, אופיר קייסי צמח צפה במרוץ בבית בערד יחד עם אביו רמי וכעת שבועיים אחרי, הוא עושה הקפות על מסלול המוטוקרוס עם הגדול בעולם.

אופיר רק בן 10, אבל הוא כבר יודע מה הוא רוצה. למחנה המתקיים בימים אלו סמוך לעיר ללידה שבספרד, הרוכב הצעיר שנקרא על שם אלוף העולם לשעבר, קייסי סטונר, הגיש מועמדות כבר לפני מספר חודשים והיה אחד מבין מאות מתמודדים ומתמודדות שחולמים להיות אלופי עולם יום אחד ורוצים לקבל כמה טיפים מאלוף הנוכחי.

וידאו קצר, המראה מה הרוכב הצעיר יודע לעשות במוטוקרוס ואינדורו, ענפים בהם מתחרה, סידר לאופיר מקום במחנה עם עוד 19 ילדים בגילאים 10-13 מספרד, הולנד, צ'כיה גרמניה ולראשונה גם מישראל. מארקס עבר בעצמו על כל קטעי הוידאו של המתמודדים למחנה השלישי שהוא מעביר, מחפש את הילדים עם הפוטנציאל והגישה הנכונה למרוצים, אך גם את הילדים שיהיה לו ולצוות נחמד להדריך.

"הרבה ילדים נרשמו, כל שנה נעשה קשה יותר לבחור", מספר האלוף בין אימון לאימון, "היינו הצוות ואני בבית המלון במלזיה לקראת המרוץ במסלול ספאנג ובילינו את כל  היום בצפייה בסרטונים כשאנחנו מנסים לבחור את הטובים ביותר, המתאימים ביותר אבל גם מנסים לבחור מגוון. יצרנו לבסוף קבוצה טובה של 20 ילדים מתוכם שלוש בנות, מחמש מדינות, בכל הגילאים והרמות. ילדים חברותיים, מקסימים שכיף להיות עימם כי הם מחיים מחדש את תחושת ההתלהבות והתמימות שיש רק לילדים".

הילדים ואופיר ביניהם, גומעים כל מילה שהצוות הכולל השנה גם את אחיו אלקס (רוכב מוטו 2), חוליאן סימאון (אלוף 125 סמ"ק) וחוסה לואיז מרטינס (עוזרו האישי ואלוף מוטוקרוס לשעבר) מעביר. האלופים נמצאים שם לא רק בשביל השם או הכבוד, הם עימם כבר בחימום הבוקר, באימון המוטוקרוס, ביציאה למסלול הפלאט טראק או במשחק הכדורגל אחרי ארוחת הצהריים וארוחת הערב. הם מלמדים קווי רכיבה, יציבות על האופנוע, כניסה לפניות וגם כמה חשוב לדאוג שהאצבעות יהיו חמות לפני היציאה למסלול. ארבעה ימים מלאים בהם מארקס והחבורה מבלים כמעט כל רגע עם ילדים ברי מזל והרבה כשרון.

החיבור של מארקס עם ילדים מאד מיוחד. הרוכב בן ה-24 מוקף תמיד באוהדים צעירים. ילדים המוקסמים מהחיוך, הכריזמה והכשרון על המסלול. "מה שאני הכי אוהב אצלו זה שהוא אף פעם לא מוותר", סיפר אופיר ערב המחנה כשהוא מתייחס לעוד כמעט התרסקות של מארקס במרוץ האחרון של העונה, "גם כשהוא כמעט התרסק, הוא הציל את האופנוע. הוא לא נותן אף פעם לאופנוע ליפול".

מארקס לא נשאר אדיש לאהבה שהוא מקבל מהילדים וההשפעה שיש לו על החיים שלהם: "כמובן שתארים חשובים מאד, אבל חשוב לי שיזכרו אותי באופן שבה אני מתחרה ובזכות הגישה שלי לחיים ולמירוצים. אף פעם לא לוותר, כשנלחמים על מה שרוצים ניתן להגשים הכל. תמיד ללכת אחרי החלומות ואז הם מתגשמים".

אופיר משאיר הרבה רושם על צוות המדריכים. סימון שביום יום עובד כמאמן רכיבה לטיטו רבאט המתחרה באליפות המוטו ג'יפי אוהב את רוח הלחימה של הישראלי: "הוא רוכב מהבטן, הוא רואה מישהו עושה משהו והולך על זה עד הסוף, זה מבפנים". גם אלכס מארקס הצטרף לדברים: "יש לו בסיס טוב, יש עם מה לעבוד והוא עדיין כל כך צעיר".

מארק מארקס לא חוסך מחמאות כשהוא מדבר על אופיר: "הילד הזה מדהים, הוא בדרכו להישגים. הוא לא רק הגיש מועמדות והתקבל למחנה. אומנם הוא גם לא ממש מדבר אנגלית, אבל בכל זאת רוצה להיות פה וללמוד. זה חשוב לו והוא מחייך כל הזמן. הוא לא מבין מה אני אומר אבל הוא עדיין מחייך. אני אומר "גז" והוא פותח את המצערת, אני אומר "ברייק" והוא בולם. אני מסביר בספרדית ובאנגלית, זה לא פשוט ואופיר מתרכז, מנסה להבין ואני מוסיף לו גם הסברים עם הידיים וזה פשוט נהדר לראות כיצד הוא לא מוותר ונותן הכל בשביל להצליח וללמוד. ילדים אחרים במצב שלו היו אומרים לעצמם שהם ינסו ויצא משהו, הוא הולך עם זה עד הסוף".
 
באמצע המחנה אופיר כבר אומר שהוא מהיר יותר ושיפר את הכניסה לפניות ולקפיצות, נראה שהרעב שלו למרוצים וניצחונות רק גדל. הוא עדיין לא תמיד מאמין שהוא חולק מסלול עם ארבעה אלופי עולם ושמארקס ביום יום כל כך נחמד וכמו אופיר, לא מפסיק לחייך.