תלוש שכר: כמה מרוויחים נהגי הפורמולה 1 בעונת 2021?

כולם יודעים שלואיס המילטון משתכר סכומי עתק. אבל מה עם שאר הנהגים?

ניר בן טובים  07.04.21 - 12:18
לואיס המילטון על תקרת מכונית מקלארן על רקע נופי מונאקו, אחת מתוך עשרות מכוניות באוסף הפרטי שלו (צילום מתוך דף האינסטגרם)
לואיס המילטון על תקרת מכונית מקלארן על רקע נופי מונאקו, אחת מתוך עשרות מכוניות באוסף הפרטי שלו (צילום מתוך דף האינסטגרם)

תגיות: פורמולה 1

תחילת כתבה

נהגי הפורמולה 1 הם מהדמויות הראוותניות בכל ענפי הספורט, ויש לכך נימוקים טובים. בשנת 2018 פורסם דוח מעמיק שבדק מיהו הנהג שהכניס לכיסו את הסכומים הגבוהים ביותר במסגרת מירוצי פורמולה 1 ללא שקלול חסויות וקמפיינים למיניהם. מהנתונים שפורסמו, עלה כי לואיס המילטון הבריטי גירד חצי מיליארד דולר (בגיל 34) אחרי עשר שנים בסבב ה-F1, ובכך עקף את מיכאל שומאכר שדורג במקום השני עם 464 מיליון דולרים. המילטון הצליח באותה שנה לנפץ עוד כמה שיאים, וזאת אחרי שחתם על חוזה מניב במיוחד לפיו ישתכר במרצדס 50 מיליון דולר בעונה. שומאכר לשם השוואה הרוויח 38 מיליון דולר ב-1999 עם קבוצת פרארי, וזה גם היה סכום השיא שלו עם הסקודריה כנהג רשמי (מאוחר יותר שימש כיועץ אסטרטגי ונהג פיתוח תחת תנאי חוזה אחרים).

לאור הצטרפותם של מספר נהגים חדשים השנה, ועד שיחזור הסבב ב-16 באפריל (איטליה) פורסמו בימים האחרונים נתוני השכר הרשמיים של 20 ספורטאי העל המוטוריים שבהחלט משקפים מאילו סכומים אפשר להתחיל ועד אילו גבהים ניתן להעפיל, בכפוף להצלחות. לא נפתיע כמובן לדווח שבראש הרשימה ניצב לואיס המילטון שהחוזה החדש שלו מבטיח 45 מיליון יורו (כולל בונוסים), אולם מתחתיו השטח בוער והצעירים שבחבורה מתחילים לגלגל ערימות גדולות. המספרים לפניכם:

המובילים:

מקס וורסטפן (רדבול) - 30 מיליון יורו

פרננדו אלונסו (אלפין) - 15 מיליון יורו (פלוס 5 מיליון יורו עם בונוסים).

שארל לקלר (פרארי) - 11 מיליון יורו

דניאל ריקרדו (מקלארן) - 11 מיליון יורו

קרלוס סאיינז (פרארי) - 8 מיליון יורו

סבסטיאן פטל (אסטון מרטין) - 8 מיליון יורו

ואלטרי בוטאס (מרצדס) - 6 מיליון יורו

סרחיו פרז (רדבול) - 5 מיליון יורו

קימי רייקונן (אלפא רומיאו) - 4 מיליון יורו

 באמצע

לאנדו נוריס (מקלארן) - 4.2 מיליון יורו

אסטבן אוקון (אלפין) - 4.2 מיליון יורו

פייר גאסלי (אלפא טאורי) - 4.2 מיליון יורו

בתחתית

אנטוניו ג'ובניאצי (אלפא רומיאו) - 840 אלף יורו

מיק שומאכר (האס) - 840 אלף יורו

ניקיטה מאצפין (האס) - 840 אלף יורו

ניקולאס לאטיפי (ווליאמס) - 840 אלף יורו

ג'ורג' ראסל (ווליאמס) - 840 אלף יורו

יוקי טסונדה (אלפא טאורי) - 420 אלף יורו.  

זה לא רק התלוש. חשוב לומר,  כי יש לנתק בין שווי הנהגים לבין משכורתם הנזילה. אם מערבבים בכל הערכים את שווי הנהגים הכולל, מיכאל שומאכר, על אף שפרש (וחרף מצבו הרפואי) מוערך ב-800 מיליון יורו, בערך פי 2.5 משוויו של לואיס המילטון. פרננדו אלונסו הספרדי מוערך ב-220 מיליון יורו, קימי רייקונן ב-200 מיליון יורו, אלן פרוסט ב-180 מיליון יורו ו-אדי ארווין ב-160 מיליון יורו. גם ג'נסן באטן מדורג גבוה ברשימה הזו עם שווי כולל של 105 מיליון יורו וכן בן הממלכה הקרוב אליו דיוויד קולת'ארד נמצא ברשימה ומוערך ב-70 מיליון יורו.