רוי ניסני חוזר לברצלונה עם ווליאמס

שנה אחרי שבחן לראשונה את מכונית ה-F1 של ווליאמס בספרד, הנהג הישראלי שוב מקבל קרדיט וייפתח ביום שישיי את ההכנות למירוץ. "להוט מאוד"

ניר בן טובים  03.05.21 - 14:34

תגיות: רוי ניסני

תחילת כתבה

שנה אחרי שנטל חלק באימונים במכונית ה-FW43 בפעם הראשונה, נהג המירוצים הישראלי רוי ניסני (26) חוזר עם קבוצת הפורמולה 1 של ווליאמס למסלול הגרנד פרי בברצלונה. ניסני יחליף את הנהג המוביל של ווליאמס ג'ורג' ראסל במקצה האימונים המסורתי שמבוצע ביום שישי ויסייע למהנדסים לכייל את המכונית בצורה אופטימלית לקראת הדירוג והמרוץ שיערכו ביום שבת וראשון בהתאמה. 

ראש מחלקת המהנדסים של ווליאמס, דייב רובסון מסר היום: "רוי ניסני ינהג במכוניתו של ג'ורג' ראסל במהלך ה-FP1 בסוף השבוע וישלים חלק מעבודות הבדיקה שלנו העונה. רוי עשה עבודה טובה מאוד בכל פעם שהוא נהג ברכב ואנחנו מצפים לקבל את הפידבק שלו בסוף השבוע". ה-Circuit de Barcelona-Catalunya הוא המירוץ הרביעי בעונת 2021 של סבב הפורמולה 1.

ניסני זוכה להרבה מחמאות מצד אנשי ווליאמס, וזו הפעם השניה במהלך העונה שהוא מקבל הזדמנות לנהוג במכונית הפורמולה 1 של הקבוצה (עליה מתנוסס הלוגו "ישראל סטראט אפ ניישן") אחרי שהרשים גם במסגרת האימונים שנערכו במירוץ בחריין לפני כחודשיים לערך על סיפונה של מכונית ה-FW43B.

רוי ניסני מסר: "אני להוט מאוד לחזור לרכב. המסלול בברצלונה היה המסלול בו ביצעתי את נהיגת הבכורה בקבוצת וויליאמס בעונה שעברה ומאז עשינו כברת דרך והתקדמנו מאוד, אני מצפה ומקווה להדגים זאת על המסלול בסוף השבוע. זה מרגיש נהדר לחוות את שלבי ההתפתחות בכל פעם שאני מקבל את ההזדמנות לנהוג ברכב".

ניסני מתחרה גם בעונת 2021 בפורמולה 2 תחת קבוצת DAMS. אחרי הסיבוב הראשון שנערך בסאח'יר (בחריין) הוא מדורג במקום ה-19. בן קבוצתו מארקוס ארמסטרונג מדורג במקום ה-10 עם עשר נקודות. המירוץ הבא בסבב ה-F2 ייערך במונטה קרלו בתאריכים 20-22 במאי.