גם בישראל: מנווטים עם מפות גוגל בשבילי אופניים

גוגל פתחה גם בישראל שירות ניווט לרוכבי אופניים מותאם למסלולי רכיבה ייעודיים

מערכת עולם הרכב  23.10.18 - 12:42
תחילת כתבה
חברת גוגל חשפה אתמול (שני) שירותי ניווט חכמים לרוכבי אופניים המותאמים לרכיבה על שבילים מסומנים. בכך, מצטרפת ישראל גם לפריז, לונדון, ניו יורק ו-ברלין שכבר חנכו את המערכת בשנים האחרונות. 
 
ראשי הערים הגדולות בישראל עבדו יד ביד עם גוגל כדי לשפר את השירות ולהציע לרוכבים מסלולים בטיחותיים ובעלויות נמוכות ככל האפשר, תוך הימנעות מהצטלבות עם כבישים מסוכנים. בתל אביב ישנם כיום 130 קילומטרים של שבילי אופנים (עוד 40 בסביבת גוש-דן הקרובה ו-30 נוספים בהכנה), בירושלים פרסו 123 קילומטרים ובעתיד יתווספו כמובן עוד מסלולים נפרדים לטובת המדוושים בערים נוספות בארץ.   
 
אז כיצד משתמשים בשירות? מזינים את הכתובת והמערכת בוחרת לרוכב דרך בקרה נפרדת את המסלול הטוב ביותר ואת הדרך הקצרה ביותר להגיע למחוז חפצו, תוך התבססות על נתיבים שנתפרו במיוחד לרוכבי אופניים.  ברק רגב, מנכ"ל Google בישראל, אמר: "אופניים הם כלי תחבורה נפלא ששומר על בריאות הרוכב וגם על הסביבה. אני מקווה שהפיצ'ר החדש יגרום ליותר אנשים לצאת מהמכונית ולדווש לכל מקום בבטחה בשבילים ייעודים ובמסלולים שמותאמים לרוכבים. כולי תקווה שבעתיד הקרוב נראה ערים נוספות מצטרפות לאלו שכבר העלו את מסלולי האופניים שבשטחן".
 
על פי נתוני "עמותת ישראל בשביל האופניים", חל גידול בקרב רוכבי האופניים המתגוררים בערים הגדולות הנעזרים בכלי זה כדי לבצע משימות שונות או להגיע למקומות העבודה. בעיריית תל אביב דיווחו בשנה הקודמת למשל כי 16% מהתושבים מדוושים לעבודה – צמיחה של 11% בשנתיים האחרונות (כשמקביל לכך נרשמה עליה של 10% בקרב משתמשי אופניים חשמליים). בירושלים, אומרים כי ב-40% מבתי האב זוג אופניים אחד או שניים.